Audi TT získá po faceliftu 4 dveře

0
622
Zdroj foto: autoevolution.com

Audi chystá pro svůj model TT mezigenerační obměnu, která přinese zcela unikátní karoserii. TT získá kvůli nízkým prodejům čtyři dveře. Změna koncepce má zvýšit zájem o model.

Audi TT po dvaceti letech

Automobilka Audi vyrábí svůj model TT už neuvěřitelných dvacet let. Za tu dobu prošel řadou modernizací. Se změnami se však nepotýká jen samotné auto, ale také svět kolem něj. Lidé stále častěji sahají v nabídkách po větších a praktičtějších modelech. Proto není divu, že malé TT už nejde na dračku tolik, co v začátcích své kariéry. Prodeje modelu poslední tři roky neustále klesají, proto automobilka reaguje na požadavky zákazníků modernější a praktičtější karoserií.

Audi už dříve čtyřdveřové TT představila

Automobilka se nyní vrací v čase do roku 2014, kdy představila světu svůj koncept TT Sportback. Tehdy se jednalo o čtyřdveřové kompaktní kupé. A přesně takový model chce nyní Audi vyslat do sériové výroby. Píše o tom britský magazín Auto Express. Už nyní by podle dostupných informací měl být koncept ve výrobě a má přímo nahradit dnešní TT a to už v nadcházející čtvrté generaci, která by podle odhadů měla přijít na trh už v následujících dvou letech.

Zdroj foto: autoevolution.com

K celé situaci se vyjádřil nejmenovaný člen vedení značky z Ingolstadtu:  „Pokud postavíte klesající poptávku proti rostoucím nákladům, je zřejmé, že Audi nemůže ve střednědobém horizontu udržet svůj současný kurz. Místo toho se intenzivně řeší zastoupení kupé a kabrioletu v kompaktním segmentu.“

Automobilka nyní doufá, že se nový typ karoserie uchytí a model zachrání. Kompaktnímu sporťáku stále klesají evropské prodeje. Zatímco v roce 2007 se podle statistik prodalo přes 38 000 kusů na evropském kontinentu, v loňském roce se jednalo o pouhých šestnáct tisíc kusů. Na modelu TT je tak jasně vidět, že s bohatou nabídkou nejrůznějších SUV a crossoverů pomalu ale jistě klesá poptávka po sportovních kupé a kabrioletech.

Model TT dostane moderní motory. TT Sportback získá nový mildhybrid s 48V palubní sítí nebo blíže nespecifikovaný plug-in hybrid. K dispozici mají být také elektrifikované turbodiesely.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here