BMW představuje nové X7

0
626
Zdroj foto: topspeed.com

Dlouho očekávané BMW X7 se představuje v celé své kráse. V tomto modelu chce automobilka spojit všestrannost SUV s neotřelým vzhledem a luxusem a nadčasovostí.

Nejluxusnější SUV je tady

Konečně se světu představilo dlouho očekávané, nejluxusnější SUV mnichovské automobilky BMW, X7. První uvedení na trh je plánováno už na březen 2019 a vyrábět se bude v americké továrně Spartanburg.

Moderní zevnějšek s obřími ledvinkami, které se stávají novým symbolem značky, bude široký 2 000 milimetrů, vysoký 1 805 milimetrů a rozvor slibuje 3 105 milimetrů. Za pozornost stojí také úchvatné světlomety, ve standardu dodávané s diodami, za příplatek mohou být laserové, s osvětlující vzdáleností na 600 metrů.

Úplně nás uchvátilo neuvěřitelné prosklení, které koresponduje se standardně dodávaným, elektricky ovládaným panoramatickým oknem. Zadní dveře jsou velmi komfortně situované, mají větší rozměry než přední. Vzadu umocňuje luxusní vzhled vozu chromovaná vodorovná linka propojující světla, což je typický efekt pro vlajkovou loď řady 7.

Zdroj foto: tpospeed.com

V interiéru se snoubí luxus, nadčasovost a elegance

Pro BMW X7 se staly typickými prvky moderní, nově uspořádané přístroje i nové ovladače. Palubní desku zdobí plně digitální přístrojový štít s obvyklou velikostí 12,3 palce.

Do interiéru se vejde sedm pasažérů ve třech řadách sedadel, přičemž třetí řadu tvoří dvě plnohodnotná sedadla, která nabídnou komfortní svezení dvou dospělých i na dlouhých cestách.

V zavazadlovém prostoru přepravíte více jak 2 120 litrů nákladu. Víko zavazadelníku je horizontálně rozděleno na dvě části, obě dvě jsou elektricky ovládané. Nakládání usnadňuje standardně dodávané vzduchové odpružení. To umí snížit světlou výšku auta.

Motorizace

Model X7 dostal tři třílitrové šestiválce, spolupracující s osmistupňovým automatem a pohonem na všechna kola. Benzinový agregát je k dispozici ve verzi xDrive40i s 250 kW, dieselový je pak ve verzi xDrie30d s výkonem 195 kw a M50d (čtyřikrát přeplňované) s výkonem 294 kW. Automobilka bude vyrábět také zážehový 4,4 litrový osmiválec xDrive50i s výkonem 340 kW, který ovšem nebude určený pro evropský trh.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here