Co představí Honda na ženevském autosalonu: Nové CR-V i outdoorový Jazz X-Road

0
728
Honda CR-V
Zdroj foto: nshondacar.com

Na co láká na svém stánku na výstavišti Palexpo Honda? Můžeme se těšit na novinky elektrických konceptů i novinek z řady oblíbeného SUV CR-V a Jazz X-Road.

Honda na svém stánku na ženevském autosalonu představí spoustu novinek. Návštěvníci se mohou těšit například na koncept elektrického Urban EV, Sports Ev a NeuV a v neposlední řadě na nové CR-V a Jazz X-Road, určený do terénu, kterému byly přidány robustní plastové doplňky ve stylu Scoutů a Allroadů.

Nová CR-V má výrazný design

Pátá generace tolik oblíbeného SUV CR-V je v Americe k vidění už od loňského roku, my jsme se s ní mohli setkat zatím ve formě konceptu, vyrobeného pro blízkou sériovou výrobu. Nová CR-V upoutá pozornost svým výrazným designem, poprvé si budeme moci vybrat z hybridního pohonu, který nahradí vznětový agregát. Použitý bude v kombinaci čtyřválce 2.0 i-VTEC pracující s elektromotorem. Vedle hybridního motoru pak bude vůz poháněn čtyřválcem 1,5 VTEC Turbo v benzinové verzi.

Oplastovaný Jazz X-Road nabídne skvělé jízdní vlastnosti

I Honda chce mít ve svém portfoliu praktický a mrštný vůz, který si hravě poradí s nástrahami velkoměsta i extrémními terénními podmínkami mimo zpevněné komunikace. Vozu přibyly výrazné, bytelné plastové kryty ve spodní části karoserie, včetně podběhů. Obutí do šestnáctipalcových kol nabízí vyšší světlou výšku. O pohon se stará zážehová třináctistovka o výkonu 75 kW. Oficiální tiskové zprávy zatím o originálním vzhledu nového Jazz X-Road mlčí, představený japonský model Fit Cross nám ale dává přibližnou představu o tom, jak by mohl nový Jazz X-Road vypadat.

Zdroj foto: nshondacar.com

Co má Honda v plánu do budoucna

Honda byla v loňském roce skoupá na své vize do budoucna, na ženevském autosalonu hodlá naznačit, co od ní můžeme očekávat. Do Evropy se vrátí Urban EV, který jsme mohli vidět na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Povedený retro elektromobil by se měl v Evropě začít prodávat už příští rok.

Sports EV se pro změnu ukázal na tokijském autosalonu loni na podzim. Plynule navazuje na Urban EV, elektromobil se tu vměstnal do karoserie kupé. Bohužel jde zatím jen o koncept, Honda však nevylučuje, že se bude tento sportovně laděný vůz vyrábět v sériové výrobě.

Dalším, v řadě již třetím elektrickým konceptem je pak NeuV, který bylo možno shlédnout na loňském výstavišti elektrotechniky CES. Je to koncept autonomního automobilu, “disponující umělou inteligencí.” Ta například umožní, vyhnout se ve městech dopravním zácpám.

Kromě konceptů elektromobilů bude na ženevském stánku k vidění také nová, závodní verze Civic Type R TCR pro šampionát WTCR nebo verze pro okruhové NSX GT3. Pro fanoušky motorek tu bude ke zhlédnutí speciál z MotoGP a Rallye Dakar.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here