Apollo IE se stalo v Ženevě středem pozornosti

0
1203
Apollo IE, Ženevský autosalon
autor foto: roadandtrack.com

Když se vrátíme v myšlenkách zpět na ženevský autosalon, pak se nám jistě vybaví tohle superauto s názvem Apollo IE. Tenhle vůz ohromil i ty nejnáročnější návštěvníky!
Když se otevřely dveře ženevského autosalonu a přišli jsme do míst, kde byly vystaveny sportovní vozy a superauta, nic nás neohromilo tolik, jako když jsme později procházkou přišli k břehu ženevského jezera, kde stálo právě Apollo IE!

Prezentace Apolla byla záměrná

Šlo u skutečně netradiční prezentaci, když se mezi šestým a osmým březnem vůz ukázal mimo ženevské výstaviště. Důvod je jednoduchý. Auto na sebe chtělo strhnout pozornost v klidu a nerušeně, mimo ostatní supervozy. Společnost dokonce nabádala své fanoušky, aby prostřednictvím sociálních sítí sdíleli svá selfíčka právě s tímto mazlíčkem.

Apollo je projektem čínské společnosti Idela Team Venture. Ta koupila zkrachovalou firmu Gumpert, (příjmení zakladatele výrobce a šéfa Audi Sport z dob Rallye Skupiny B) výrobce aut Apollo.

Apollo IE je stejně jako původní Gumpert Apollo výrazně tvarované. Auto je vyrobené z karbonového monokoku, karbonových panelů, vzadu je lichoběžníkové zavěšení kol typu pushrod i adaptivními tlumiči.

autor foto: roadandtrack.com

Dvanáct válců a 780 koní

Pod kapotou tiše dřímá atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru. Jen pro zajímavost, dřívější Gumpert Apollo měl pouze osmiválec od Audi. Nový motor vytáčí až 9 000 otáček a pohání ho 780 koní a 574 kW. Kola jsou poháněna díky šestistupňové sekvenční převodovce Hewland. Pohotovostní váha je 1 250 kg. Zrychlí z nuly na sto za 2,7 sekundy a maximálka je výrobcem udávaná na 335 km/h.

Co je cílem značky

Výrobce tohoto modelu chce zachovat jeho maximální exklusivitu, proto bude automobil vyrobený pouze v deseti exemplářích. Pořídit si jej můžete za trochu vyšší částku. V přepočtu asi za 57,5 milionu korun. Pokud by vám vůz někdo vyfoukl, nezoufejte. Firma už nyní pracuje na novém modelu pod názvem Apollo Arrow, který si můžete koupit už příští rok!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here