Nové radary zachytí i minimální překročení rychlosti

0
827
Zdroj foto: superstreetonline.com

Dostupné jsou nové superpřesné laserové radary, které zachytí i nejmenší překročení rychlosti. Zatím je pořídilo Rakousko. Kdy se objeví u nás?

Rakouské ministerstvo dopravy investovalo v minulých dnech do nových superpřesných laserových radarů, které slibují naměření i té nejmenší překročené hranice maximální rychlosti.

S těmito radary už nebude radno si zahrávat, protože jak jsou rakouští sousedé známí přísným dodržováním udávané rychlosti a následné sankce za její nedodržení, pokuty nás tady vyjdou opravdu draho i za téměř nulové hodnoty. Od dnešních dní se objeví na silnicích sto moderních laserových radarů. Za necelé dva roky se objeví na dalších dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích prvních tříd.

Tyto radary nahradí již stávající zastaralé modely, proto se objeví na místech, která už jsou notoricky známá. Rakušané na vybraných měřených úsecích do dnešních dní spoléhali na radary, které sloužily patnáct let.

Zdroj foto: superstreetonline.com

Radary rovněž ve městech

Nové laserové radary navíc v budoucnu budou poskytovat policistům informace o překročení rychlosti také ve městech nebo ve vesnicích s hustým provozem nebo na úsecích s častým výskytem dopravních nehod. Radary jsou opět umístěny napevno, není však problém je kdykoli demontovat a přemístit na libovolné místo. Aktuálně se tamní ministerstvo dopravy rozhodlo o instalaci prvních padesáti kusů. Druhá polovina se bude postupně obměňovat v následujících dvou letech.

Radary jsou spolehlivé

Oproti zastaralé technice jsou nové laserové radary lepší v tom, že měří rychlost v obou směrech. Rozpoznávají rychlost dvou vozů na komunikaci i s vícero jízdními pruhy a jsou naprosto přesné při měření rychlosti. Současná technika má toleranci 5 km/h v rychlosti 100 km/h. Nové radary mají toleranci 3 km/h.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here