Polygon u Sokolova pro BMW získal zelenou od životního prostředí

0
584

Nový polygon u Sokolova na Karlovarsku pro automobilku BMW získal potřebné posouzení vlivu na životní prostředí.

Stavba dostala důležité plus

Polygon pro automobilku BMW získal od ministerstva životního prostředí důležitý papír, a to posouzení vlivu na životní prostředí. Je to první krok pro získání stavebního povolení a následné výstavby polygonu, která za 250 milionů eur, v přepočtu nějakých 6,4 miliardy korun, poslouží pro automobilku jako místo pro testování svých vozů.

Polygon nemá negativní vliv na životní prostředí

Karlovarský kraj pořídil pro zkušební areál BMW studii, ve které píše, že polygon nemá významný vliv na životní prostředí. Proto nebude od investora požadovat vypracování rozsáhlejší analýzy environmentálních dopadů stavby.

Areál pojme přes 570 hektarů prostoru

Nový polygon se má podle předpokladů rozprostírat na ploše 575 hektarů. Vedle klasických zkušebních tratí zde budou vybudovány provozní budovy, sklady, dílny a další prostory pro automobilku.

Projekt BMW Group Future Mobility Development Center se stane střediskem nejen pro zjištění technických stavů svých vozů, ale také místem, kde se zrodí samořiditelný vůz. Polygon bude pro značku strategickým místem, kde se budou samočinné vozy vyvíjet a testovat. Kromě toho se zde budou testovat i bezpečnostní asistenti. Hlavní prvky celého areálu činí nejrůznější trasy, imitující silniční sítě.

Polygon je rozdělený do několika zón

Trvalý zábor je rozdělen na zónu pozemních staveb, které budou vybudovány na severní straně areálu, kdežto jižní strana poslouží jako zkušební trať. Severní stavební zóna má oproti zbytku plánované stavby jen malou plochu a to s rozlohou kolem 33 hektarů.

Celkem bude na celém území nově vzniklého polygonu patnáct budov s hrubou podlažní plochou kolem 70 400m2. Šest hektarů budou tvořit parkovací stání, která pojmou asi 1 200 míst pro zkušební vozy a padesát míst bude vyčleněno pro zaměstnance, návštěvníky a poskytovatele služeb či plochu pro logistická vozidla.

Automobilka svůj nový polygon postaví na místech, které získala od Sokolovské uhelné. Karlovarský kraj se na projektu bude podílet přislíbenými příjezdovými komunikacemi k areálu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here