Pohodlné kempování s Mercedesem třídy X

0
926
mercedes benz X
autor fotografie: auto.cz

Mezi novinkami ze světa karavanů jistě zaujme Mercedes-Benz třídy X. Ten svým fanouškům ukázal svůj pick-up, zaručující pohodlné kempování v přírodě.

Stuttgartská automobilka Mercedes-Benz se bude ve spolupráci s výrobcem obytných nástaveb Tischer a společností VanEssa mobilcamping věnovat novinkám, nástavbám karavanu na svůj pick-up. Základem budou klasické pick-upy třídy X.

Koncept Tischer umožní sundání karavanu na vlastní nohy

První novinka od společnosti Tischer, specializující se na odnímatelné obytné nástavby pro pick-upy, nabízí sklopné zadní stěny korby. Následně je pak nástavba na korbu sazena k okům na korbě. To umožňuje jednoduché postavení nástavby na vyhlídnutém místě pro kempování na vlastní nohy a pic-up se pak bude moci používat jako klasický automobil.

Typický výklenek nad kabinou pick-upu schovává lůžko o šířce 1,5 m a délce cca 2 m. Uvnitř najdeme luxusní kuchyň s plynovým sporákem disponující třemi hořáky, umyvadlem s tekoucí vodou i sprchu. Další, větší lůžko lze sestavit z trojice sedadel, které doplňuje sklopný stolek.

VanEssa mobilcamping nabízí luxusní bydlení na korbě vozu

Druhý koncept představuje společnost VanEssa mobilcamping, specializující se na obytné vestavby. Ta pro pick-up X představuje sestavu o hmotnosti pouhých 250 kg, uloženou na korbě. Uvnitř najdeme kompletně vybavenou kuchyň včetně dřezu s tekoucí vodou, chladničku, vařič, úložné prostory pro nádobí i potraviny.

Cestování karavany je stále oblíbenější

Automobilka odkazuje na informace německé společnosti Cravanning Indoustry Verband, která od ledna do října roku 2017 evidovala registrování na téměř 38 000 nových vozů ve všech třídách karavanů. To je o pět tisíc vozů více, než za stejné období předešlého roku.

Mercedes benz na základě pick-upu třídy X nabízí rodinám s dětmi, domácími mazlíčky i milovníkům originální dovolené nový způsob využití svého vozu, který se jednoduchou nástavbou promění v plnohodnotný byt, zajišťující pohodlné cestování po celé Evropě i na nepříliš kvalitních silnicích.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here