Mercedes CLS představuje svůj nový sedan-kupé

0
911
Mercedes CLS
autor fotografie: autoevolution.com

Nový, dlouho očekávaný design Mercedesu kupé CLS se nepodařil ututlat do oficiální premiéry. Nás, ale i přes uniklé snímky design vozu zajímá, stejně tak, jako inovace, kterých zde najdeme opravdu mnoho!

Historie vozu se prolíná i do současného konceptu

Je tomu již čtrnáct let, co se nám představil první sériově vyráběný Mercedes CLS. Od té doby automobilka v každém novém konceptu představuje nejmodernější design, snoubící se s inovacemi, včetně aktivních prvků bezpečnosti.

Agresivnější design s aerodynamickými prvky

Již třetí generace je navržena do původního stylu, avšak s robustnější maskou s velkým logem, agresivnější přídí a dynamičtější zadní částí doprovázenou uhlazeným designem. Mercedes novému CLS umazal veškeré ostré linky a sází tak na čistý vzhled a aerodynamiku. I jízdní vlastnosti získaly několik plus! Vedle standardního odpružení získáme také možnost režimu Comfort, Sport a Sport plus s tužším nastavením nebo nový režim Air Body Control, tedy vzduchový podvozek se širokým spektrem ručně nastavitelné tuhosti dle libosti každého z nás!

autor fotografie: autoevolution.com

Bohatá základní výbava

Vůz je již v základu vybaven atraktivními LED světlomety, sportovními 18″ koly z lehkých slitin, osvětlením interiéru i bezpečnostními asistenty. Je libo příjemná vůně, osvětlení interiéru, speciální hudba dle vaší nálady nebo masáž? Pak si navolte jeden ze šesti přednastavených programů pro navození té správné atmosféry!

V interiéru se budete cítit jako v obýváku

Mercedes vsází na rozmazlování řidiče i posádky. Proto jsou sedačky navrženy přímo pro tuto modelovou řadu tak, aby korespondovaly s pohodlím a příjemným užíváním vozu. Také technologie nezůstaly pozadu. Využít můžete konektivitu s chytrým telefonem, bezdrátové nabíjení, nastavení nejrůznějších funkcí pomocí touchpadu na středové konzoly i funkcí zpětné vazby s řidičem. Velkou změnou pak prošla palubní deska, která už neskrývá klasické budíky, nýbrž velký digitální displej sahající až do středu palubní desky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here