Je tu dlouho očekávaná premiéra Škody Kamiq!

0
1084
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Na pekingském autosalonu se  představila dlouho očekávaná novinka, v pořadí již třetí SUV mladoboleslavské automobilky Škoda Kamiq. A sklidila velký úspěch!
Škoda Kamiq má podle předpokladů trhat prodejní rekordy.

Mladoboleslavská automobilka sází na Škodu Kamiq velké prodejní úspěchy. Verze pro čínský trh je tady a Číňané její představení pojali opravdu velkolepě. Ještě dva dny před oficiální světovou premiérou nechala Škoda nahlédnout zvědavce do fotografií, na kterých ukazuje svůj vůz v plné kráse. Dva dny po oficiálním představení na snímcích pak proběhla oficiální premiéra, která se zvrhla v neočekávanou show. Místní ukázali, že je Kamiq vhodný jak pro business třídu zákazníků, tak i pro sportovce a rodiny s dětmi. Škoda Kamiq se má v následujících letech stát nejprodávanějším vozem automobilky na čínském trhu.

Exteriér vozu

V pořadí již třetí SUV automobilky Škoda opět láká na svou robustní přední část. Průduchy vzduchu jsou usazeny do robustní masky, lemované chromovými akcenty, která se napojuje na ostře lomené světlomety. Typicky ostré hrany karoserie jsou k vidění jak na přední části vozu, odkud putují po bocích, až dozadu. Zadní část vozu nám tak trochu připomíná BMW X1. Co se designérům skutečně povedlo, je zadní nárazník, zdobený chromovými prvky.

Škoda Kamiq
Zdroj foto. autoexpress.co.uk

Minimalistický interiér

Interiér vozu je pojatý velmi minimalisticky. K dispozici jsou klasické budíky i dotyková obrazovka infotainmentu. Několik málo knoflíků umožní ovládat základní funkce vozu, jako je ventilace, rádio a podobné maličkosti, zbytek se ovládá právě prostřednictvím infotainmentu.

Při výrobě se Škoda zaměřovala hlavně na přísná specifika čínských zákazníků. Od toho je odvozen jak vzhled exteriéru, tak jednoduchý interiér. Číňané mají totiž dost specifický pohled na praktičnost a celkový vzhled vozu. Zatímco v Evropě si mladoboleslavské SUV pořizují řidiči v průměrném věkovém rozhraní kolem padesáti let, v Číně jsou to zákazníci kolem dvaatřicátého roku. Mnoho zákazníků si tam jako své první nové auto kupují právě Škodu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here