Klub Harley-Davidson slaví 90 let. Národní technické muzeum ukáže dějiny klubu

0
608

Harley Davidson

Harley-Davidson Club Praha slaví devadesát let od svého založení. Národní technické muzeum představí na této velkolepé akci dějiny nejstaršího klubu Harley-Davidson na světě.

K vidění několik historických kusů motorek Harley-Davidson

Národní technické muzeum zahájilo legendární výstavu na oslavu devadesát let od založení nejstaršího klubu Harley-Davidson – Club Praha. Na tuto akci se v dopravní hale kromě nejrůznějších zajímavostí objeví i šestnáct motocyklů. Pro tuto legendární americkou značku je Česká republika značně unikátní. První dealerství motorek Harley-Davidson bylo v Čechách založeno už v roce 1924. Klub sdružující jeho příznivce byl založen pod názvem Harley-Davidson Club Praha o čtyři roky později, v roce 1928. Tento klub je pro Harley-Davidson nejstarší na světě.

Americký výrobce slaví letošní rok 115 výročí od založení značky a vedle amerického sídla značky v Milwaukee se velkolepé oslavy budou konat i v České republice. Už na začátku července se všichni fanoušci mohou těšit na sjezd přes sedmdesát tisíc motocyklů této značky. Kromě motorek se odhaduje na čtyřicet tisíc návštěvníků.

V České republice se poslední dobou rozrůstá prodej motorek Harley-Davidson, v loňském roce výrobce hlásí nárůst o 11 procent na celkový počet 524 prodaných strojů. V historii si Harley-Davidson nemůže stěžovat například na třicátá léta minulého století, kdy tehdejší Československo patřilo k nejvýznamnějším trhům kromě Spojených států amerických. V roce 1930 se u nás prodalo 500 motocyklů, což bylo mimo USA nejvíce v celém světě.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here