Mini vyrobí nový Cooper S k příležitosti královské svatby

0
450
cooper s
Zdroj foto: thetruthaboutcars.com

Na počest královské svatby prince Harryho s Meghan, vyrobí automobilka Mini speciální vůz Cooper S. Půjde o klasický motorizační i výbavový stupeň, model však dostane speciální design.

Britové oslavují královskou svatbu velkolepě!

O tom, že se celý svět těší na plánovanou svatbu prince Harryho s Meghan, není pochyb. Pro tuto speciální příležitost se nejedna společnost rozhodla vyrobit speciální edici svých nejprodávanějších kusů. Pozadu nehodlá zůstat ani britská automobilka Mini, která spadá pod koncern BMW Group.

V anglickém Cowley se vyrobí na počest královské svatby, která proběhne už 19. května, unikátní třídveřový Cooper S. Typický poznávací znak, tedy vlajku Spojeného království “Union Jack,” tentokrát nebude mít model na střeše, ale na kolech.

cooper s
Zdroj foto: thetruthaboutcars.com

Střecha Mini zdobená unikátním propojením britské a americké vlajky

Střecha, která je u těchto vozů nejčastěji zdobena vlajkou Spojeného království, bude tentokrát nahrazena speciální kombinací britské a americké vlajky, tedy státu, odkud pochází Meghan. Pruhy na střeše se u tohoto modelu prolínají až na kapotu, kde jsou ztvárněny v excentrické modrostříbrné barvě. Zajímavá grafika použitá na střeše, se také promítá na několika místech v kabině, kde nás také baví neotřelé obložení palubní desky před spolujezdcem, kde je kromě jmen nevěsty a ženicha také datum plánované svatby.

Vůz, který je navržen pro významný svatební den má například rámečky blinkrů za předními koly zdobené iniciály M a H a nápis „Just married,” promítající se na zem při otevření dveří.

Motorizace zůstala stejná

Po technické stránce zůstává vůz stejný jako běžné sériové verze. Pod kapotou je ukryto 192 koní, které pohání čtyřválcový benzinový agregát nebo dieselový agregát o síle 170 koní. Motor komunikuje s automatickou převodovkou, která pohání přední nápravu.

Tento model bude po svatbě věnován charitě The Children’s HIV Association, pomáhající dětem nakaženým virem HIV.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here