Audi Q8 tentokrát už na oficiálních snímcích

0
704
audi Q8
Zdroj foto: audi.com

Dlouho očekávaná Audi Q8 se ukazuje na oficiálních snímcích. Vrcholem SUV automobilky hýří těmi nejmodernějšími technologiemi.

Auto s obrovským kufrem a nejmodernějšími asistenty

Pro milovníky SUV konečně přišlo velké překvapení v podání oficiálních snímků a konkrétních informací o nové Audi Q8. Model je vrcholovou řadou SUV ingolstadtské automobilky, na kterou se vyplatilo počkat. Q8 je nadupaná nejmodernějšími technologiemi, pod kapotou ukrývá výkonný motor a slibované jízdní vlastnosti předčí všechna naše očekávání. Jaká je Q8 a co od ní můžeme čekat?

Tisková správa začíná slovy „Audi Q8 kombinuje to nejlepší ze dvou světů – eleganci čtyřdveřového luxusního kupé a příjemnou všestrannost velkého SUV.” Q8 má představovat přímého konkurenta BMW X6.

Vepředu na nás kouká robustní osmiúhelníková maska chladiče, ve které jsou obrovské otvory mřížky. Pracovní název masky je v Audi „singleframe.” Světlomety s nejmodernější technologií LED jsou nenápadně ukotveny na rozích. Masivní nárazník s větracími otvory dává na odiv robustnost celého modelu.

audi Q8
Zdroj foto: audi.com

Do designu byly komponovány některé typické prvky, na první pohled jsou to například černé plochy mezi zadními světly, které se objevily v původních verzích Quattro. Zadní blatník je zdoben falešnými koncovkami výfuku.

V interiéru jsou použity dvě dotykové obrazovky namísto klasické středové konzole. V nich je umístěn moderní systém MMI Touch Response, který pod každým dotykem prstu vibruje. Systém je použitý jako v nedávno představeném modelu A6.

Slíbené technologie

Automobilka Audi do vrcholové řady modelu Q8 použila například čtyř-zónovou klimatizaci a všechny vychytávky, které známe z vrcholových řad této značky. Navigace s navigačním systémem s cloudem shrnuje řidiči informace o aktuálním děním na silnici i o dopravním značení a nebezpečí na trase. Zanedlouho také přibude informace o zaplnění parkovišť. Samozřejmostí je také systém, který sám vůz zastaví v případě, že má řidič zdravotní problémy, systém navíc sám zavolá zdravotní pomoc. Od roku 2019 si budou moci řidiči zakoupit také funkci Audi connect key. Ta má pomocí smartphonů s Androidem vůz odemknout a nastartovat pomocí aplikace až v pěti chytrých telefonech.

audi Q8
Zdroj foto: autocar

Co se týče asistentů, najdeme tu všechny, které potřebujeme. Aktivní udržování v jízdním pruhu, adaptivní tempomat s funkcí aktuálního rychlostního limitu, který sám přibrzdí na sníženou rychlost v omezeném úseku, detektory chodců a překážek na silnici, včetně blížících se chodců k couvajícímu vozu. V ceníku najdeme celkem devětatřicet asistentů včetně autonomního parkování s přívěsem.

Motorizace

Audi Q8 získá třílitrový šestiválec s 286 koňmi a 600 N. m. Motoru bude asistovat mikro-hybridní systém s baterií o kapacitě 10 Ah, umožňující při jízdě odpojit motor v rychlostech 55 až 160 km/h. Dohromady ušetří až 0,7 litru paliva na 100 km. Motor komunikuje s osmistupňovou automatickou převodovkou tiptronic s hydrodynamickým měničem točivého momentu, posílající 60% síly na zadní nápravu a 40% síly na přední. Zadní nápravu lze objednat s funkcí natáčení. Zanedlouho bude možné objednat i slabší dieselový šestiválec s 231 koňmi a třílitrovou benzinovou verzi s šestiválcem se 340 koňmi.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here