Modernizovaný Jaguar XE láká na luxus

0
778
Zdroj foto: express.co.uk

Automobilka Jaguar připravila pro své příznivce modernizaci tolik oblíbeného modelu XE. Model láká na luxusní interiér a má se stát přímým konkurentem bavorácké trojky.

Představení před Ženevou

Jaguar XE se představuje před prestižním autosalonem v Ženevě. Na výstavišti ho však neuvidíme. Automobilka se pro letošní rok výstavy neúčastní. Do prodeje se však podle dostupných informací dostane už zanedlouho.

Vůz se dočkal velkého návratu už v roce 2015. V nabídce je od té doby jen v karosářské verzi sedan a podobně jako předchozí model X-Tipe se  moc neprosadil. Britská automobilka tak své zákazníky láká na luxusnější interiér a díky vychytaným technologiím se má stát přímým konkurentem modelu BMW 3. Nové XE je pozměněn i navenek, kde láká výraznějšími prvky.

Model není pro každého

Designéři měli za úkol jediné. Připravit takový facelift, který konečně zláká příznivce modelů BMW a Alfy Romeo k nákupu nového Jaguáru. V rámci modernizace se design upravoval jen v detailech, o to však v intenzivnějším duchu. Automobilka ve své tiskové zprávě prohlašuje, že zdůraznila asertivní a sportovní výraz XE a to díky drobnému přepracování nárazníků, použité širší masky nebo nových diodových světlometů s denním svícením, které jsou navrženy ve tvaru písmene J. Jaguar XE po modernizaci působí robustnějším dojmem, vypadá, jako by byl posazený níže. Design byl podle designérů velmi inspirován sportovním modelem F-Type.

Zdroj foto: express.co.uk

Interiér se dočkal větších změn

Na co lákat více, než na interiér vozu, když exteriér působil nadčasově už před samotnou modernizací? Britové v tomto případě následují trend bratrského modelu Land Rover. Jaguar XE má tedy k dispozici řešení se dvěma obrazovkami na středovém panelu. Tuto vychytávku najdeme už v elektrickém SUV F-Pace a zákazníci si jej velmi chválí. Z F-Pace pochází i volant. Velmi dobře působí volič automatické převodovky, připomínající pistoli. Tento efektivní nástroj je zase použitý ze sportovního modelu F-Type. Další displej je umístěn v přístrojovém štítu o velikosti 12,3 palce.

Zapomeňte na levné materiály

Jak už bylo zmíněno na začátku článku, britská automobilka láká hlavně na luxusní prvky v interiéru. Jsou to, jak jinak, použité kvalitní materiály. Nesmí tu chybět měkčené plasty, prémiové dýhy nebo další dveřní panely. Vnitřek už na první pohled vypadá velmi dobře, na omak se tento pocit jen umocňuje. Jaguar také sází na vylepšené odkládací prostory a další prvky, které usnadní cestování na dlouhých trasách.

Je libo nevšední zpětné zrcátko?

Patříte mezi milovníky moderních technologií? Pak se vám určitě bude líbit zpětné zrcátko ClearSight. Jde o digitální obrazovku, připomínající obraz ze zadní kamery. Tak má řidič naprostý přehled o dění za vozem.

Motorizace

Motorizace byla zmenšena na nejpoužívanější motory z předchozí verze. Jedná se tu o jediné zastoupení dieselového agregátu, turbodiesel D180 se 132 kW, benzin disponuje motorem P300 s twin-scroll s turbem o výkonu 221 kW. Motory jsou dvoulitrové čtyřválce, komunikující s osmistupňovou samočinnou převodovkou. Možnost je nákup čtyřkolky, základ tvoří pohon zadních kol

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here