Nejslavnější skútr od Italjet Dragster je zpět

0
930
Zdroj foto: rideapart.com

Výrobce italských skútru ItalJet oprašuje jednoho ze svých nejúspěšnějších skútrů své historie. Dragster je zpět a opět má dravý vzhled i motor.

Italjet má za sebou už dlouhou historii

Italský výrobce trendy skútrů Italjet má a sebou již poměrně dlouhou historii. Na skútrech této značky se můžeme prohánět už od padesátých let. Konkrétně v roce 1998 byl světu představen první skútr, který dostal jméno Dragster. Svou konstrukcí, vzhledem i použitými materiály to byl jeden z nejkvalitnějších a nejdravějších skútrů své doby.

Od představení prvního modelu uběhlo už neuvěřitelných dvacet jet. Tehdy se nabízel s motory 50 ccm, 125 ccm a 180 ccm. Nyní přichází ve verzi čtyřtaktní 250 ccm s novým designem, který rozvíjí původní verzi a styl a posouvá ho opět mezi nejprogresivnější skútry současnosti.

Dragster má novou konstrukci

Všechny milovníky skútrů bude Dragster šokovat svou filigránskou trubkovou konstrukcí rámu, kterou kryjí plasty s přísně řezanými liniemi a to na místech nejnutnějších. Velmi dravá je především maska skútru s futuristickými světlomety. Zadní konstrukce je vizuálně odlehčená díky absenci přebytečných plastů. Naopak do očí jsou bijící kontrastní barvy, umocňující sportovní vzhled stroje. Italjet tak dává svému dravému skútru design a vzhled vhodný pouze tomuto stroji, který vychází ze svého předchůdce. Zajímavě řešené je rovněž přední zavěšení kola na rejdovém čepu. Tuto vychytávku měl i jeho slavný předchůdce.

Zdroj foto: rideapart.com

Dragster bude ve dvou provedeních

Super moderní skútr si zákazníci mohou vybrat ve dvou verzích. Obě novinky se od sebe liší objemy motorů a výkony. Oba stroje jsou poháněny chlazeným čtyřtaktním jednoválcem, první Dragster 125 nabídne objem 125 ccm s výkonem 11 kW a 14,9 koní při 10 000 otáčkách za minutu, kdežto druhý model, Dragster 200, má objem 200 ccm s výkonem 14,6 kW a 19,8 koní při 8 250 otáčkách za minutu.

Podvozek v obou případech disponuje stavitelným odpružením. Skútr je postavený na dvanáctipalcovém kolu vpředu s pneu 120/70 R12 a zadní 13 palcové kolo má rozměry 150/70 R13.

Celkový rozvor skútru je 1 335 milimetrů, délka je stanovena na 1 870 milimetrů a sedlo je ukotvené ve výšce 770 milimetrů. Pohotovostní hmotnost činí 108 kilogramů pro verzi Dragster 125 a výkonnější verze váží 112 kilogramů. Oba dva modely mají patřit ve své kategorii k nejrychlejším a nejsportovnějším skútrům, což se díky neotřelému designu a nadupaným motorům jistě značce Italjet podaří.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here