Revoluční titanová kola se budou tisknout z 3D tiskárny!

0
684
Zdroj foto: hrewheels.com

Moderní technologie jdou kupředu a pokrok nezastavíme. Naopak! Budeme si moci třeba vytisknout kola na své plechové mazlíky. Jako to udělala zámořská společnost HRE, která představuje sadu titanových kol z 3D tiskárny.

Moderní kola z luxusních materiálů HRE3D+

Kola, která budou v budoucnu nejčastěji na vozech uvidíme, dost možná ponesou označení HRE3D+. Právě nyní se představují světu a za jejich vznik vděčíme spolupráci společností HRE a General Electric, respektive její dceřiné společnosti Arcam, která se postarala o samotný 3D tisk.

Jak kola HRE3D+ vznikla?

Tvůrci revolučního 3D tisku titanových kol využili technologie počítačem podporovaného projektování a to CAD, kdy vytvořili řadu dvourozměrných vrstev. Stroje potom vytvořily jednu po druhé, za použití titanového prášku v kombinaci s kovem, pro dokonalou pevnost a nakonec ochranu proti korozi. V závěru pak dojde k finálním úpravám, kdy se odstranily veškeré hrubé nedostatky a kolo získalo dokonale hladký povrch.

Zdroj foto: hrewheels.com

HRE má k dispozici dvě sady kol

HRE3D+ nabízí možnost využití dvou sad kol, tedy dvou rozměrů. Dopředu připravila obutí dvacetipalcové, zadní pár má rozměry jednaadvaceti palců. Kola jsou obuta do pneumatik Michelin. K vidění jsou na britském exempláři McLaren P1.

Jde o pouhý koncept

Tvůrci podotýkají, že jde zatím pouze o koncept, který napovídá, jakým směrem se v budoucnosti budou využívat moderní technologie. Výhodou tisku kol jsou minimální ztráty na materiálech. Pro představu: Při výrobě klasických kol dojde ke ztrátám na materiálech zhruba na 80%, u 3D tisku ztratíme pouze 5% materiálu.

Společnost HRE zatím neuvádí hmotnost jednotlivých kol ani cenu, za kterou by se dala pořídit. Snad náklady nebudou tak vysoké, abychom si v budoucnu mohly kola jednoduše vytisknout!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here