BMW 3 s Plug-in hybridem přijde už příští rok!

0
430
Zdroj foto: carbuzz.com

Už letos jsme si mohli prohlédnout na pařížském autosalonu nové trojkové bavoráky, které už v příštím roce nabídnou zákazníkům nejmodernější plug-in hybridy! Dočkat bychom se jich měli už v létě.

BMW 3 Plug-in hybrid

Už zanedlouho přijde na trh. Bavorská automobilka srovná krok s konkurencí a pro své zákazníky nabídne novou elektrifikovanou verzi velmi oblíbených trojkových bavoráků. Už v létě bychom si tak mohli koupit vůz, který ulehčí nejen naší peněžence za výdaje spojené se spotřebou, ale také životnímu prostředí!

Počátkem příštího roku se trojková řada nabídne v prvních verzích se spalovacími motory. Půjde o motorizace 320i, 330i, 318d, 320d, 320xDrive a dokonce i 330d. Kdybyste hledali nejmodernější verzi s nabíječkou do zásuvky, pak ji hledejte pod označením 330e iPerformance.

Zdroj foto: carbuzz.com

Model má dlouhý dojezd

Automobilka ve svém tiskovém prohlášení upozornila především na výkonnost akumulátorů, které nabídnou dojezd na jedno nabití při použití výhradně elektromotoru až 60 kilometrů. Pro porovnání s předchůdcem je to o třetinu více.

Výrobce umístil výkonné lithium-iontové akumulátory pod zadní sedačky. Palivová nádrž je pak osazena nad zadní nápravou a v praxi to znamená jen minimální zmenšení zavazadlového prostoru, co potěší především milovníky cestování. Konkrétní velikost zavazadlového prostoru k novému modelu s Plug-in hybridem automobilka zatím neudává, ale u stávající verze víme, že jde o 480 litrový zavazadlový prostor.

Zdroj foto: carbuzz.com

Výkon motoru potěší i sportovní nadšence

Motor s Plug-in hybridem má celkový výkon 158 kW, s ExtraBoostem pak vyšplhá hodnota na 215 kW. Z nuly na sto se dostane za šest sekund a motor pracuje se samočinnou osmistupňovou převodovkou Steptronic.

Bližší informace o plánované novince s elektrofikovaným motorem vám nabídneme už zanedlouho.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here