Těšte se na hybridní Ford Mustang. Už brzy!

0
791
ford mustang
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Ford se pouští do radikálních novodobých úprav svého legendárního Mustangu. Již brzy se představí historicky první hybridní verze.

Sportovní vůz Ford Mustang v elektrické podobě

Společnost Ford svůj Mustang považuje za ideu všech sportovních vozů. U nás je k dostání například s pětilitrovým motorem o osmi válcích. Stále se hojně diskutovalo, zda elektrifikace zasáhne i právě tolik ikonický supersportovní vůz. A odpověď je nyní jasná. Hybridní verze půjde do výroby co nevidět a k tomu přibude dalších pár novinek, které potěší všechny příznivce moderních technologií.

Marketingový manažer skupiny Ford Corey Holter se nechal ve svém prohlášení slyšet, že hybridní Mustang je téměř hotovou věcí. Do výroby by se mohl dostat již velmi brzy, protože první sériově vyráběné hybridní vozy se mají objevit už za dva roky. Holter dále prozradil další plány s Mustangem. Automobilka zvažuje vůz s čistě elektrickým motorem nebo pohonem na všechna kola.

Hybrid bude zábavný

Mustang má s hybridní motorizací přilákat novou klientelu a odemknout tak prodej vozů na trzích, kde ještě není tolik prodávaný. O tom, že auto bude zábavné a efektivní, není pochyb. Podle plánů automobilky by se měl vůz prodávat s osmiválcovým motorem s mnohem vyšším točivým momentem. Bližší informace zatím specifikované nejsou.

Mustang se bude také prodávat ve verzi s pohonem všech kol nebo ve verzi čistě elektrického modelu. V roce 2020 se budeme moci těšit na zcela novou generaci Mustangu. O tom, zda už se bude jednat model s novými motorizacemi, Holter uvedl, že je to zatím nepravděpodobné.

Automobilka musí změny provádět s největší opatrností. Většina zákazníků, kteří si kupují supersportovní vůz Mustang, jsou zákazníci “puristé,” kteří touží po typických jízdních vlastnostech vozu a samozřejmě typickém zvuku motoru. Zda se automobilka trefí do gusta i těmto klíčovým zákazníkům, je zatím velkým otazníkem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here