Harley-Davidson chystá v Praze velkolepou oslavu na 115 výroční vzniku

0
706

harley davidson

Zveme vás na nejvýznamnější motoristickou slavnost tohoto roku! Americký výrobce legendárních motocyklů Harley-Davidson letošním rokem oslaví 115 výročí svého vzniku. Světově největší oslavy budu probíhat v Praze.

Oslavy už v červenci

Na velkolepou oslavu na počest vzniku legendární americké značky Harley-Davidson se budeme moci odívat do Prahy. Přijede odhadem na 70 tisíc účastníků a počítá se s čtyřiceti tisíci diváky. Na spanilou jízdu pojede Prahou kolem čtyř tisíc motocyklů. Jízda proběhne ve třech vlnách, začátek se bude konat na Letné, druhá trasa pokračuje přes Václavské náměstí kolem fakulty Jana Palacha. Při přestávce budou moci fanoušci obdivovat zaparkované motocykly, následně se bude konat návrat zpět na holešovické výstaviště, odkud pojede kolona přes Letnou.

Společnost Harley-Davidson chystá oslavy na dvou místech. Prvním místem bude rodiště značky v Milwaukee, hlavní část oslav však bude probíhat právě v naší Metropoli. Holešovické Výstaviště se promění v hlavní místo motocyklů, kde budou moci diváci shlédnout historické i moderní motocykly. Vystaveno bude celkem 1 150 motorek, nejstarší bude podle organizátorů pocházet z roku 1914.

harley davidson
Na motorkách Harley-Davidson se budete moci i svést

Pořadatelé pro fanoušky a příznivce H-D chystají překvapení v podobě demo trucků, kde si budou moci zájemci zdarma zapůjčit současné motocykly Harley-Davidson. Oslavy propuknou už ve čtvrtek 5. července a potrvají do neděle 8. července. Největší nápor návštěvníků se očekává ve čtvrtek a v pátek, kdy je státní svátek.

Na holešovickém Výstavišti budou kromě historických a moderních Harleyek k vidění také nejrůznější koncerty a proběhne zde také Mistrovství Evropy v thajském boxu a charitativní aukce motocyklových přileb s podpisy známých osobností. Vstupné na akci vyjde na 375 korun pro jednodenní vstupné, čtyřdenní pak na 625 korun. Děti do patnácti let mají vstup zdarma, stejně jako senioři nad 70 let, vozíčkáři, handicapovaní lidé i těhotné ženy.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here