BMW Active Hybrid e-bike: kolo s fantastickým výkonem

0
1367
BMW Active Hybrid e-bike
Zdroj foto: bmwblog.com

Automobilka BMW, stejně tak jako ostatní značky, přichystala pro své zákazníky elektrokolo, které má točivý moment o síle menšího vozu. Troufnete si na něj?

Elektrokolo BMW Active Hybrid e-bike

Milujete jízdu na kole a přemýšlíte o novém elektrokole? BMW s nadcházející sezonou přichází se širokou paletou jízdních kol. Jeden bicykl však opravdu stojí za zmínku. Jedná se o elektrokolo Active Hybrid e-bike, které zaujme nejen prvotřídní technikou, ale i neotřelým designem.

Elektrokola se stále těší větší oblibě u mladých i starších cyklistů. Proto se automobilka zaměřila na stavbu elektrokola, které ohromí širokou veřejnost. Bavíme se o modelu Active Hybrid e-bike, které má klasický bavorácký rám s rozšířenou přední částí horní rámové trubky. Automobilka tento styl rámu pojmenovala Bullneck.

Pod spodní trubkou rámu z hliníkové slitiny je vložena vyjímatelná baterie i pohonný modul. Chytře implementované prvky pro elektrický pohon dává elektrokolu neotřelý a ničím nerušený vzhled. Na první ohled není patrné, že jde o elektrokolo.

BMW Active Hybrid e-bike
Zdroj foto: bmwblog.com

Pohonný systém elektrokola s názvem Brose má výkon 250 W s točivým momentem 90 N. m. Baterie má kapacitu 504 kWh. Maximální rychlost činí 25 km/h s dojezdem kolem 100 kilometrů. Pomocí displeje si jezdec může navolit jeden ze čtyř režimů asistence elektromotoru.

Další vychytávky elektrokola

BMW Active Hybrid e-bike tak trochu připomíná elektromotorku. Kromě moderního LED osvětlení najdete například zásuvku pro micro USB a rozhraní Bluetooth. Jednoduše si tak spárujete telefon se svým elektrokolem nebo si dobijete baterky v mobilním zařízení.

Elektrokolo si můžete pořídit za částku 3 400 eur, v přepočtu za 88 500 korun. Koupit si jej můžete například na internetových stránkách s doplňky nebo u obchodních zástupců značky BMW.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here