Tramvaj a trolejbus se srazily v Brně

0
593
Zdroj foto: zpravy.aktualne.cz

Dopravní nehody jsou na denním pořádku. Bohužel je to známý fakt. Nejspíš bude ještě delší dobu trvat, než se čeští řidiči naučí jezdit v uvozovkách normálně. Dnes došlo k velmi vážné nehodě. Tentokrát však byl v akci trolejbus, jenž se srazil v tramvají. Vše se stalo po půl druhé odpoledne v Brně, moravské to metropoli. Podle informací bylo zraněno až 25 lidí. Sedm lidí museli dokonce hasiči vyprostit z trosek hromadné dopravy. Původně se myslelo dokonce až na 40 zraněných, což se naštěstí nepotvrdilo. Bohužel došlo i pěti těžkým zraněním, hlavně zlomeninám. Ostatní měla naštěstí jen lehčí ráz – pohmožděniny.

Zdroj foto: zpravy.aktualne.cz

Čí to byla chyba?

Drážní inspekce uvedla, že tramvaj jela prázdná. Jednalo se totiž o služební jízdu. To trolejbus číslo 33 takové štěstí neměl. Škoda po nehodně byla odhadnuta na zhruba milion korun. Momentálně Drážní inspekce šetří, kdo je viníkem tohoto neštěstí. Nehoda spadá do vyhlášeného druhého stupně traumatologického plánu. To znamená, že to není sice úplně nejhorší, ale zase na druhé straně ani nejlepší. Obvykle se tzv. dvojka vyhlásí při počtu zraněných od jedenácti lidí až do stovky. Na místo bylo posláno deset sanitek. Tím, že jsou nehody rozděleny na stupně, se vytvoří vždycky plán. Ten spočívá mimo jiné i v tom, kolik zdravotních jednotek se má vyslat.

K tomu je přidruženo i to, jakým způsobem se bude dít převoz zraněných do nemocnic spolu s jejich seznamem. Cíl tohoto systému je hlavně o tom, aby se pomohlo co nejvíce poškozeným s co největší efektivitou. Na druhé straně – kdyby se nebouralo, nemusí se tyhle plány v uvozovkách vůbec dělat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here