Vyšší výkon pomocí mobilu

0
475
Zdroj foto: autocar.co.uk

Ford Fiesta ve verzi ST má v současné době pod kapotou 197 koní. Kdo by si myslel, že se jedná o maximum, tak se plete. Firma Mountune totiž nachystala něco úplně nového. Jedná se o navýšení výkonu. Ovšem ne jen tak ledajaké. Bude to z mobilního telefonu. Co se týká základní verze typu ST, tak už ta je velmi dobrým vozidlem. Nicméně, když se navýší výkon, tak to bude už znát. Zrychlení z 0 na 100 km/h se sníží o půl vteřiny. Bude to tak činit šest sekund. Kromě toho se zvýšil točivý moment z 290 na 340 N.m. Dál se sníží otáčky.

Zdroj foto: autocar.co.uk

Jak to vlastně bude?

Systém SMARTflash díky mobilní aplikaci dokáže přepínat mezi různými typy nastavení. Auta se bohužel kradou ve velkém. Díky této inovaci to bude o něco složitější. Součástí bude i speciální imobilizér. Právě díky této věcičce se auto stane pro zloděje těžším oříškem. Co se týká upgradu, tak jsou tam tři kalibrace. K tomu, aby si to člověk změnil stačí pouhých sto dvacet vteřin neboli dvě minuty. I ten, kdo je méně technicky nadaný to určitě zvládne. Nepotřebujete k tomu skoro nic. Žádný notebook, dráty ani obsáhlé znalosti ECU jednotek. Vyvstává ještě otázka na životnost tohoto systému.

Společnost Mountune dělala mnoho testů. Všechny byly velmi náročné. Zatím nevyvstali žádné problémy. Mountune je přesvědčený o tom, že žádné potíže ani nebudou. Cena činí 662 liber. V přepočtu na naši měnu je to zhruba 20 000 korun. To zase není taková v uvozovkách šleha, jak by se původně mohlo čekat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here