Jméno Usain Bolt znají snad všichni. Nyní přichází s vlastním elektromobilem

0
898

 

Zdroj foto: autoblog.com

Jméno Usain Bolt znají fanoušci sportu na celém světě. Jeden z nejlepších atletů planety sice ukončil kariéru, nicméně nezahálí. Pustil se do automobilového průmyslu a představil svůj elektromobil. Všechny automobilky se snaží přijít na jednoduchou věc – vyrobit elektromobil s nízkou či slušnou cenou. K tomu se přidává i velký dojezd a interiér, jehož nebude omezovat přítomnost baterie. Ovšem v případě Bolta se sází na něco jiného – na jeho jméno a slávu. Bolt je totiž spoluzakladatel společnosti Bolt Mobility. Jejich cíl je jednoduchý – nabídnout lidem ekologičtější a šetrnější způsob přepravy. Bolt se do toho dal, protože si na svých cestách všiml, jaké mají lidé potíže například s parkovacími místy a kolonami.

Astronomická cena

Bolt Mobility už představila elektro koloběžky a elektro skútry. Pak už se jen čekalo na elektromobil. A je to tady. Jmenuje se Bolt Nano – jak jinak. Je určený pro dva cestující a připomíná Renault Twizzy. Podle odborníků je roztomilý, avšak nepraktický. Nano by měl ujet 23 kilometrů a cestující sedící za sebou, to je maximum co uveze. Kdyby si některý ze dvou cestujících chtěl vzít něco sebou, tak maximálně kabelku nebo notebook. Výrobce má za to, že tato novinka sází na jednoduchý styl. Baterie by měly být snadno vyměnitelné.

Také tím, že je menší, by se měla vejít bez problémů na jedno parkovací místo. Výrobce tvrdí, že na Nano se může už nyní poslat předobjednávka. Zatím se však neví, kdy bude produkční verze. Ovšem cena už je známá – 9 999 dolarů, v přepočtu skoro čtvrt milionu korun. To je však moc za předpokladu dvou pasažérů a ještě ne s pohodlím. Jak se zdá, Bolt si našel další cestu jak po skončení atletické kariéry dobře vydělávat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here