Představuje se nám první koncept elektromobilu od Škody

0
1007
elektromobil škoda
autor fotografie: http://autosalon.iprima.cz

Že jsou elektromobily budoucností každé automobilky, o tom není pochyb. Že se automobilky inspirují nejvýznamnějším výrobcem elektromobilů Tesla, také ne. Jak bude vypadat první elektromobil od Škody, kdy se nám poprvé představí a jaké vychytávky nám nabídne?

První elektromobil budeme znát už do tří let

Mladoboleslavská automobilka plánuje první sériovou výrobu elektromobilů do roku 2020. Do roku 2025 budeme mít možnost výběru z pěti vozů, poháněných čistě elektrickým pohonem.

Elektrické komponenty pro plug-in hybridy se budou sériově vyrábět v Mladé Boleslavi již v roce 2019. Není proto pochyb, že vozy budoucnosti nastoupí na české silnice co nevidět. Prvním elektromobilem vyráběným sériovou výrobou bude Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem, který bude montován v závodě v Kvasinách. Klasické vznětové a zážehové motory se budou v tamní fabrice vyrábět samozřejmě i po roce 2020.

Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem

Prvním prototypem elektromobilů bude Superb, přičemž na letošním autosalonu v Šanghaji automobilka představila další studii elektromobilu, Škoda Vision E, na kterém se konstruktéři opravdu vyřádili. Jedná se o první prototyp vozu budoucnosti s nadčasovým designem pro jízdu s elektrickým pohonem.

autor fotografie: autosalon.iprima.cz

Sériová výroba je důležitým a strategickým milníkem pro automobilku

Škoda považuje výrobu elektromobilů a komponentů pro plug-in hybridní motory za významný a strategický plán. Další důležité aspekty pro automobilku jsou pak nejrůznější výzkumy a následná výroba v oblasti digitalizace produktů, vstup na nové trhy a v neposlední řadě rozšiřování již stávající výroby. S tím porostou i další pracovní místa a prohlubování důvěry v řadách zaměstnanců.

Investice v řádech 72 miliard eur

Aby se mateřský koncern automobilky Volkswagen uskutečnil podle stávajících plánů, je nutné pro vývoj a výrobu prvních elektromobilů investovat téměř 870 miliard korun, v přepočtu asi 34 miliard eur. Celkové investice do roku 2025 se vyšplhají k astronomické sumě 1,8 bilionu korun, v přepočtu asi 72 miliard eur. Dozorčí rada již strategický plán včetně plánu výdajů schválila. Strategický plán má pomoci automobilce stát se předním světovým výrobcem elektromobilů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here