Volkswagen Beetle se bude vyrábět i v elektrické podobě!

0
902
volkswagen beetle
autor fotografie: autoevolution.com

Volkswagen připravuje novou koncepci pro výrobu elektrických vozů. Týká se to především Elektrického brouka nebo mikrobusu, podobající se konceptu I.D. Buzz.

Elektrické motory chce Volkswagen v budoucnosti nabízet ve všech značkách. Zatím se automobilka aktivně angažuje do dvou konceptů, konkrétně do elektrického mikrobusu I.D. který už má plán pro výrobu a také se můžeme těšit na nový Volkswagen Beetle, který má být pro Volkswagen vlajkovou lodí v oblasti elektromobilů!

Brouk s pohonem na zadní kola

Nejen že půjde o první prototyp elektromobilu, ale hned se dočkáme pohonu zadních kol! Vůz bude postavený na stejné platformě MEB jako elektrický mikrobus I.D. Jde zatím pouze o návrhy, které budou automobilkou představeny v nejbližších měsících na jednom za autosalonů, a následně se bude mluvit o jeho realizaci.

autor fotografie: autoevolution.com

O výrobě se rozhodne v nejbližší době

Sériová výroba elektromobilů bude potvrzena veřejnosti ve chvíli, kdy si bude Volkswagen jistý, u jakých emotivních vozů bude výroba nejvýznamnější. Už teď je ale jasné, že plánovaný elektrický Beetle s pohonem na zadní kola bude postavený na lepší koncepci se zajímavější výbavnou, než je tomu u současně prodávaného modelu se vznětovým, nebo zážehovým motorem. Pohon na zadní kola bude navíc postaven koncepčně blíže k původní verzi, která se prodávala pouze s ohonem zadních kol.

Návrat k historii vozu

S pohonem na zadní kola bude postavená kompletně celá řada elektrického hatchbacku, která bude prvním, sériově vyráběným elektromobilem značky Volkswagen. Dopředu by se tak měl vrátit i zavazadlový prostor, jak tomu bylo u první verze tohoto vozu.

Na postavené platformě MEB bude postaveno celkem patnáct nových, sériově vyráběných vozů, z toho by mělo být pět od značky Volkswagen.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here