Nové cestovní BMW Motorrad F

0
995
BMW motorad
autor fotografie: bmw-motorrad.cz

Pro rok 2018 chystá koncept motocyklů BMW nová, cestovní endura F 750 GS a F 850 GS s novými technologiemi i vzhledem.

Představení v Miláně

Poprvé jsme se mohly s novými modely F 750 GS a F 850 GS setkat na letošní výstavě motocyklů v Miláně. Model F 750 GS je koncepčně navržení pro pohodovou a pohodlnou jízdu na zpevněných komunikacích s níže položeným sedlem, zatímco koncept F 850 GS je připravený pro zábavnou jízdu mimo zpevněné tratě.

Konstrukce je pro obě mašiny stejná

Základem obou modelů F 750 GS a F 850 GS je ocelová samonosná konstrukce, vyrobená z hluboko-tažených svařovaných komponent. Pod kapotou se ukrývá dvouválec o výkonu 57 kW se 77 koňmi o objemu 853 cm3 v případě modelu F 750 GS s maximální rychlostí 190 km/h, druhá, sportovnější verze F 850 GS nabídne svým zákazníkům dravější výkon, 70 kW s 95 koňmi při točivém momentu 92N.m, při 8250 min-1 s maximální rychlostí přes 200 km/h.

autor fotografie: bmw-motorrad.cz

Ekonomičtější motor nové koncepce má ušetřit naší peněžence nemalé výdaje podle výrobce nižší, udávané spotřebě a vyváženým chodem díky dvěma naproti sobě se otáčejícím vyvažovacím hřídelím.

Obě dvě verze mají k dispozici šestistupňovou převodovku s antihoppingovou spojkou s nastavitelným chodem páčky. Sportovní nadšenci jistě rádi využijí nabídky volitelné výbavy pro řazení bez spojky směrem nahoru a dolů. V základní výbavě dostanete například ABS, automatickou kontrola stability ASC nebo dva jízdní režimy Road a Rain. Vedle těchto režimů si za příplatek můžete dokoupit režim Enduro, Enduro Pro nebo Dynamic.

Nový design motocyklů se pak pyšní novým přístrojovým štítem, který disponuje například analogovým rychloměrem a multifunkčním displejem. Design své motorky si můžete libovolně vybrat z pestré palety barev dle volitelné výbavy. Můžete si upravit výšku sedadla a větrných štítů, pořídit si nový čelný LED světlomet nebo displejem s tísňovým volám eCall.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here