Toyota bude mít své vlastní zkušební středisko

0
897

Toyota logo

Japonská automobilka Toyota v minulých dnech potvrdila výstavbu svého vlastního okruhu pro testování nových vozů. Postavit by se měl v domovském Japonsku. Kolik bude stát?

Automobilky investují nemalé finanční výdaje do svých vlastních zkušebních okruhů, kde pak testují nejnovější vozy. V nedávné době potvrdila výstavbu nového testovacího místa třeba německá automobilka BMW. Okruh by měl vyrůst na území České republiky, konkrétně na Sokolovsku. Tímto směrem se také vydala japonská Toyota, která se ve své domovině rozhodla postavit svůj vlastní závodní okruh.

Toyota patří mezi nejbohatší automobilky světa, proto není divu, že si může čas od času udělat radost v podobných výstřelcích, jako právě nyní, kdy si nechá postavit svou vlastní zkušební trať, z části podobou Nürburgringu, ale v trochu menším provedení.

Trať bude pro automobilku Toyota představovat nové testovací a vývojové středisko na rozloze přibližně 650 hektarů. Už v roce 2019 bude otevřena část tohoto střediska a dle očekávání by se celá trať mohla otevřít o čtyři roky později. Vlastní středisko pomůže automobilce rychleji a přirozeně levněji testovat své vozy a tak není divu, že se do tohoto projektu chystá uvolnit v přepočtu téměř 58 miliard korun. Na nově zřízeném okruhu bude Toyota testovat zejména alternativní motory, kterým se v posledních letech usilovně věnuje.

Okruh bude rozdělen na jednotlivé tratě

Komplex o rozloze 650 hektarů bude podle plánů čítat jedenáct nejrůznějších tratí. Jedna bude svým vzhledem a vlastnostmi připomínat Nürburgring. Protože jde o krkolomné úseky, automobilka bude na tomto místě testovat stabilitu svých nových modelů, jejich brzdy a další aspekty chování vozů za jízdy. Okruh o délce 5,3 kilometru bude zmenšeninou podobnou Nordschelife, kde rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším místem bude 75 metrů.

Automobilka nabídne stovky nových pracovních míst

Na nový okruh sem automobilka pošle většinu svých zaměstnanců z domácího prostředí Toyoty, očekává se zde zhruba 3 200 nových pracovních míst, který není konečný. Postupně přibudou ještě stovky nových pozic.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here