Elektrická mašina ARC Vector si s jezdcem “popovídá”

0
598
Zdroj foto: motorcyclenews.com

Chcete, aby s vámi vaše motorka během jízdy komunikovala, a zároveň toužíte po tom, abyste byli středem pozornosti? Pak právě pro vás je určená nová elektrická ARC Vector.

ARC – nový výrobce elektromotorek

Novým výrobcem super luxusních elektrických motorek je britská společnost Arc Vehicle Limited. Ta právě nyní představuje svůj zbrusu nový stroj Vector. Motorka s futuristickým vzhledem zaujme na první pohled. Co teprve s vámi udělá, až zjistíte, že s vámi bude komunikovat prostřednictvím helmy a motorkářské bundy?

Motorky jsou pro většinu motorkářů něco jako jejich kamarádi, kteří s nimi mají spřízněnou duši a můžou s nimi trávit hodiny v kuse a vůbec si nejdou na nervy. Velmi často se to týká starších strojů, které jsou svými jezdci zcela osedláni tak, že si rozumí za všech podmínek a jejich citové pouto nenaruší ani sebelepší moderní mašina.

Konstruktéři jsou si toho u společnosti ARC moc dobře vědomi. Pokud se mají dostat pod kůži i zarytým příznivcům spalovacích motorů, musí vymyslet něco, co opravdu ohromí každého. Proto chtějí posunout komunikaci mezi jezdcem a strojem na zcela novou úroveň a to za pomoci moderní helmy Zenith s head-up displejem a bundou Origin. Ty poskytnou jezdci zvukové a haptické signály.

Helma má pomocí head-up displeje poskytovat informace o stylu a rychlosti jízdy, obraz z kamery umístěné na její zadní straně a údaje z navigace. Jezdec tak může sledovat prostor před sebou, aniž by musel sklápět zrak k budíkům na přístrojovce nebo sledovat zpětná zrcátka.

Zdroj foto: motorcyclenews.com

Bunda Origin má pro změny tři různá nastavení. První má zvýšit bezpečnost jízdy tím, že lehkým poklepáním na rameno upozorní na vozidlo, které se pohybuje ve slepém úhlu. Sportovní režim dává zpětnou vazbu na přetížení při akceleraci při brzdění a v zatáčkách. Poslední režim umožňuje přehrávat hudbu přes haptiku, kdy si jezdec nastaví basy přímo na tělo podle aktuální potřeby a nálady.

Motorka kromě moderních vychytávek učaruje svým futuristickým designem. Velké množství použitých moderních materiálů, jako jsou uhlíková vlákna v oblasti rámu a podvozku působí jako z jiné galaxie. Podvozek se pyšní špičkovými komponenty odpružení značky Öhlins a brzdovým systémem značky Brembo.

Elektromotor s velkým výkonem

Motor se z nuly na sto dostane za 2,7 sekundy a maximálka činí 200 km/h. Dojezd na jedno nabití udává výrobce kolem 270 kilometrů, přičemž agresivní jízda na okruhu vyčerpá baterii za 190 kilometrů.

V současnosti se plánuje výroba maximálně 399 kusů motocyklů Vector a cena je stanovena na 90 000 britských liber, co je v přepočtu nějakých 2,7 milionu korun. Za cenu dostanete samozřejmě také helmu a bundu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here