Toyota Corolla se nabízí i jako sedan

0
582
Zdroj foto: motor1.com

Toyota láká na modernizovaný model Corolly. Ta se aktuálně prodává ve verzi hatchback a kombi, nyní se představuje v tolik populárním sedanu. Jak jí bude nový kabátek slušet?

Mezigenerační proměna opravdu z gruntu

Letošní rok je pro Toyotu ve znamení modernizace svých stávajících modelů, a to konkrétně u modelů v nižší střední třídě. Nejdříve jsme vám představili modernizovaný hatchback a hned po něm kombi, které se opět v Evropě těší velké oblibě. Nyní však nastává čas, kdy Toyota sahá po karosářské variantě sedan.

Zdroj foto: motor1.com

Toyota Corolla už podvanácté

Corolla je pro Toyotu velmi důležitým prodejním trhákem. O tom svědčí fakt, že se jedná už o dvanáctou generaci. Ta se představí už zanedlouho na autosalonu v Kantonu v Číně. Prozatím se automobilka pyšní video ukázkou, v níž naznačuje siluetu modernizované Corolly.

Design modelu bude podle očekávání a podle dříve odhaleného hatchbacku Corolla a kombi výrazný zvláště v přední části s vykousnutými úzkými světlomety. Tvar světlometů by se měl objevit rovněž v zádi.

Postavená bude na modulární platformě TNGA, stejně jako Prius nebo C-HR. Tato platforma u pětidvéřového modelu přinese díky využití hliníkových dílů a ultra vysokopevnostní ocele o 60% zvýšenou torzní tuhost karoserie. Sedan by měl mít rovněž víceprvkové zavěšení vzadu, jako je tomu u hatchbacku a kombíku, díky příčce MacPherson vpředu.

Zdroj foto: motor1.com

Corolla ryze benzinová

Podle očekávání se nová Corolla sedan objeví pouze ve verzi benzinových agregátů. Konveční přeplňovanou dvanáctistovku doplní dva hybridní motory s omnáctistovkou nebo dvoulitrem pod kapotou.

V minulosti se hatchback a kombi prodávalo pod názvem Auris, nyní budou tyto karosářské verze prodávány pod názvem Toyota Corolla. Značka to vysvětluje tak, že u globálně působící značky různá jména pro jeden model v různých částech světa postrádají integritu a tak je v nové mezigenerační obměně sjednocuje.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here