Lexus LF-1 atakuje Urus od Lamborghini.

0
214
Zdroj foto: lexus.com

Lexus uvedl koncept velkého SUV LF-1 limitless do reality. A hodlá s ním atakovat Urus od Lamborghini.

Luxusní SUV hlásí velký boom

Automobilky se doslova předhánění v tom, jaké výkony nabízejí jejich super luxusní SUV. Protože ty jsou mezi zákazníky nejoblíbenějšími vozy v současnosti. I takové automobilky, jako je například Alfa Romeo, (Stelvio) Porsche, (Cayenne) Maserati, (Leante) či Lamborghini,, (Urus) nabízejí luxusní výbavu vozu s vyšší světlou výškou a lepšími jízdními vlastnostmi i po nezpevněné silnici, přičemž neztrácejí nic ze svého sportovního ducha na silnici. Takto chce charakterizovat i svůj nový model japonská značka Lexus, která v Detroitu představila koncept LF1 limitless. Tehdy nebyly k mání žádné bližší informace o vozidle.

Zdroj foto: lexus.com

Nyní, podle internetových japonských zdrojů bude nové SUV od Lexusu tímto konceptem hodně inspirováno. O pohon se podle tamních médií postará osmiválec s objemem 4 litry a výkonem 485 kW a 660 koní a představit by se měl do roku 2020.

Lexus bude dražší, jak Lamborghini

Pořizovací cena by měla začít startovat na částce 150 000 dolarů, v přepočtu za něj zaplatíme něco kolem 3,75 milionu korun. S touto cenou je levnější i Urus od Lamborghini!

Informace jsou spíše spekulující, protože Lexus oficiální cestou nástup nového luxusního SUV zatím nepotvrdil, ale ani nevyvrátil! A vzhledem k rivalitě mezi všemi luxusními značkami by bylo nové SUV logickým krokem pro samotnou automobilku. Zatím se Lexus velice úspěšně prezentuje s modelem LC Coupe, proto by pro něj větší SUV ve své třídě nemělo být žádný problém.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here