Historie automobilky Lexus

Už podle pojmenování Lexus by leckomu mohlo být jasné, že se jedná o něco v uvozovkách nadstandardního. Jde o výrobní divizi osobních automobilů, ovšem vysoce luxusních.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                   Lexus LS 400

Byl založen v roce 1989, takže zase tak moc starý jako některé jiné automobilky ještě není. V současné době však patří do koncernu Toyota společně se Scionem. Jako prvním kusem se uvedli autem s označením Lexus LS. Ten mimochodem velmi připomínal jiný typ auta – W126 patřící do společnosti Mercedes-Benz. Lexus, pro kterého je mateřskou společností už zmíněná Toyota, se stal průkopníkem v jisté oblasti, na kterou se dnes už příliš nehledí – na životní prostředí.

Hybridní pohony

Lexus se stal průkopníkem, jak je výše uvedené, a to v oblasti hybridních pohonů u osobních aut. Začali využívat a rozvíjet speciální technologii – Hybrid Synergy Drive. Ta umožní tzv. downsizing objemu konvečních spalovacích motorů. Životní prostředí je důležité a platí to i u automobilového průmyslu. Ovšem příliš se na to nehledí. Lexus to má však jinak. Tato automobilka z Japonska proslula svou šetrností k životnímu prostředí. Obecně řečeno je to s podivem. Japonsko a Asie všeobecně patří totiž k největším znečišťovatelům ovzduší na světě. Možná jsou právě těmi největšími. Ovšem Lexus udělal pro životní prostředí hodně.

Má určité prvky aktivní bezpečnosti, jenž udávají směr, kterým se ubírají dnešní moderní auta. Například v roce 2007 byl vyhlášen společně se značkou Porsche za tu nejspolehlivější na světě. Je nejprodávanější značkou luxusních aut v USA. Jinak se ještě prodává v Severní Americe, v Evropě, Asii, na Blízkém Východě, v Oceánii, Africe a Latinské Americe.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?