Elektrická, super lehká terénní motorka Cake Kalk

0
1609
Cake Kalk eletrická motorka
Zdroj foto: ridecake.com

Pokud hledáte sportovní motocykl s minimalistickým vzhledem a super moderním designem, který stačí večer strčit do zásuvky a ráno jet řádit do lesa, Cake Kalk je právě pro vás!

Super lehký motocykl Cake Kalk díky své lehké konstrukci vyniká při jízdě v i extra těžkém terénu. Společnost Cake vznikla nedávno ve Stockholmu a jako první vyrobený motocykl nese název Kalk. Super lehkou mašinu se společnost chystá vyrobit zatím jen v limitované edici, čítající padesát kusů. Na ně si pak majitelé počkají do léta. Následovat bude klasická sériová výroba, která se rozběhne koncem letošního roku. Cena bude 14 000 eur, v přepočtu asi 355 tis. korun.

Rám z lehkých slitin a další vymoženosti

Zdroj foto: ridecake.com

Základem motocyklu je rám z lehké hliníkové slitiny. Hliník a uhlíková vlákna jsou použity i na ostatních částech motocyklu, proto i pohotovostní váha činí pouhých 70 kg. Moderní prvky, jako je například stavitelná vidlice ve zlatém provedení s názvem Öhlins se zdvihem 204 mm a zadní centrální jednotka pružení Öhlins TTX, mají pod sebou čtyřiadvacetipalcová kola, osazena dvaadvaceti centimetrovými brzdnými kotouči, spolupracující se čtyřpístkovými třmeny.

Elektromotor IPM o výkonu 15 kW a točivým momentem 42 N.m. je uložen pod zadním kolem. Elektromotor navíc umožňuje nastavitelnou úroveň brzdění a navolit si můžete ze tří jízdních režimů. Hned nad motorem je umístěn lithium-iontová baterie o kapacity 2,6 kWh.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here