Corbellati Missile pojede 500 kmh

0
1247

Corbellati Missile

Dnes se to super-auty se super-maximální rychlostí jen hemží. Připomeňme si pár jmen. Buggati Chiron, Hennessey Venom, Koenigsegg Agera RS. Tato trojice zvládá metu 400 km/h naprosto bez problémů. Na autosalonu v Ženevě má ale být představen vůz, který by je měl teoreticky všechny strčit do kapsy. Jeho maximální rychlost by totiž měla být 500 km/h. Jmenuje se Corbellati Missile.

Od šperků k hypersportům

Nedivte se, že vám jakožto automobilovým nadšencům firma Corbellati nic neříká. Až do této doby se totiž věnovala umění a šperkům. Z nějakého důvodu teď přešli na hypersporty. Na mělkou historii automobilky odkazuje i fakt, že Facebooková stránky byla založena až roku 2015. Corbellati tento krok ostatně na stránkách komentuje. Říkají, že tento odvážný krok jít za dobrodružstvím nastal před pár lety. A byl podnícen trochou legrace a vášně. Ale během let se z něj stal velice seriózní a náročný projekt.

Kouzlo v podobě V8

Co bude tuto raketu na kolech pohánět? Dosáhnout 500 km/h rozhodně možné s čtyřválcem není. Ale nebude to ani W16 jako u Chironu. Bude to starý dobrý osmiválec. O objemu 9 litrů. Řekněme, že to zrovna favorit ochránců přírody nebude. Doplňovat ho budou dvě turbodmychadla. Celkově tak bude disponovat silou 1800 koní. Točivý moment bude 2 350 Nm.

Přesun monstrózní síly na kola

Takové parametry si přímo vyžadují automatickou převodovku. Ta tam také bude a má mít šest stupňů. Přes převodovku půjde výkon na dvacetipalcová kola, která budou mít pneumatiky se šířkou 345 mm. S takovou silou musí vůz i rychle a efektivně zastavit. To zaručí karbon-keramické brzdy, jejichž masivní kotouče budou mít průměr 394 mm. Třmeny budou šestipístkové. Takové kombinace musí zastavit na místě.

Minimální hmotnost

Pro maximální rychlost je důležitá i nízká hmotnost. Ta je zaručena karbonovou šasi. I jednotlivé panely karoserie jsou z karbonu. Kvůli aerodynamice bude vysoký jen 117 centimetrů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here