Reprezentativní osobní dodávka Citroën Spacetourer XL

0
1766
citroen spacetourer xl
Zdroj foto: automobiledimension.com

Hledáte auto s velkým vnitřním prostorem pro početnou rodinu a přátele, ale zároveň potřebujete vůz, který bude reprezentativní v dané situaci? Pak sáhněte po Citroënu Spacetourer XL

Citroën Spacetourer nahradil dřívější model Jump. My se dneska podíváme na jeho největší verzi, tedy Citroën Spacetourer XL, který se oproti hojně prodávané verzi M neliší v rozvoru nápravy, ale rozdíl je v celkové délce. Tady vyrostl o 350 milimetrů v podobě velkého zadního převisu. Nárůst umožňuje přepravu devíti osob a ještě má k dobru opravu velký zavazadlový prostor pro bagáž na dovolenou.

Zdroj foto: automobiledimension.com

Zavazadlový prostor má za třetí řadou sedaček do výše opěradel 912 litrů, do stropu pak 1237 litrů. Třetí řada sedadel se dá jednoduše vyjmout a užitný prostor kufru se zvýší o 4900 litrů po strop. Pokud potřebujete vůz s nižším počtem sedaček, můžete vyjmout i druhou řadu sedadel, Pak máte k dispozici dodávku, ve které hravě přepravíte rozměrný náklad. Automobilka v tomto případě ale neuvádí hodnoty dle normy VDA. Za XL verzi si oproti menší, emkové, připlatíte o 30 250 korun.

Business verze

Má ve své výbavě dvě sedadla vpředu a vzadu má nedělenou lavici, za tisícovku navíc si můžete dopřát dvousedadlo u spolujezdce. Ideální variantou je dělená střední lavice v poměru 2/3 která ale vyjde už na 26 tis. korun.

Volitelná manipulace se sedadly je jednoduchá, přesunovat je můžete v rámci robustní kolejnice a pro přístup ke třetí řadě sedadel stačí zatáhnout za páčku, která překlopí sedadlo i s opěradlem vpřed.

Zdroj foto: automobiledimension.com

Nejkomfortnější verze Businessu je Lounge, která má ve druhé řadě sedadel dvojici otočných sedaček a dvě standardní sedačky, popřípadě tři křesla ve třetí řadě za příplatek 27 tis. Kůží čalouněné sedačky jsou vybavené masážní funkcí a jsou vyhřívané. Pro komfortní jízdu posádky vzadu můžete přikoupit posuvný stoleček na kolečkách v hodnotě 8 tis. korun.

Ačkoli se jedná o pracovní vůz, poznáte to jen podle tvrdých plastů na přístrojové desce, které jsou však navrženy tak, aby lahodily oku největším fajnšmekrům. Přístrojovka je dobře čitelná, disponuje minimálním množstvím tlačítek a dokonce máte možnost přikoupit si head-up barevný displej. K couvání poslouží parkovací senzory, dobrý rozhled máte i ze dvou vnitřních zpětných zrcátek. (jedno klasické a druhé vypuklé pro kontrolu pasažérů na zadních sedačkách).

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here