Dětská Yamaha YZ65

0
1552
Dětská Yamaha YZ65
Zdroj foto: yamahamotorsports.com

Yamaha rozšiřuje svou nabídku o typ YZ65, která cílí na nejmenší závodní jezdce. Pořiďte svému školákovi závodní mašinu. Vrchol nabídky této třídy tvoří model YZ450F.

Yamaha ví, jak se dostat svým zákazníkům pod kůži

Není nad to, získat si srdce svých fanoušků už od útlého věku. Tímto marketingovým tahem se řídí společnost Yamaha už dlouhá léta, a právě nyní přichází s novou řadou sportovních motorek pro nejmenší. Jedná se o druhý nejmenší závodní stroj, hned po nejmenším modelu PW50.

Yamaha YZ65 se může srovnat se svými velkými sourozenci

Vzhledově se tento malý prototyp sportovního modelu může s přehledem srovnat se závodními motorkami vyšších kubatur. Ideálně se hlásí k vlajkové lodi YZ450F. Modré plasty pod sebou ukrývají dvojitý ocelový rám, doplňující hliníkový podsedlový rám. Vepředu je použita teleskopická vidlice upside-down, široká 36 milimetrů KYB Monocross, vzadu je pak použita kyvná vidlice s ručně nastavitelným předtížením a tlumením odskoků. Motorka je obuta do čtrnáctipalcových pneumatik 60/100 vpředu a vzadu do 12 palcových, o velikosti 80/100.

Zdroj foto: yamahamotorsports.com

Dvoutaktní jednoválcový motor o objemu 65 ccm je chlazený pomocí kapaliny. Vybaven je systémem Yamaha Power Valve System a Digital CDI pro zapalování. Motor je poháněn šestistupňovou převodovkou.

Celková hmotnost motorky je 61 kilogramů. Stroj je konstrukčně i technicky velmi povedený a proto se stane skvělou volbou pro začátky všech malých jezdců, kteří to se závodními speciály myslí vážně. Motorka se díky dynamickému motoru jednoduše ovládá. Stabilní řízení eliminuje odskoky, tudíž poskytuje jezdci maximální pocit jistoty. Do prodeje by se Yamaha YZ65 měla dostat v červnu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here