První elektrická MotoGP s názvem MotoE bude už za rok!

0
633

MotoE elektrické motorky

Pokud jste fanoušky závodů motorek, tak se už v příštím roce můžete těšit kromě tradiční ceny MotoGP a superbiků na novou sérii závodů MotoE, ve kterých změří své síly elektrikou poháněné motorky.

Za novým projektem nestojí nikdo jiný, než promotéři společnosti Dorna Sports, kteří mají pod svou taktovkou také světový šampionát superbiků a MotoGP. Celý název nového šampionátu je FIM Enel MotoE World Cup, ve zkratce pouze MotoE, ve kterém změří síly nejnadupanější motocykly, poháněné čistě elektrický motorem.

Čistší životní prostředí se podepisuje i na výrobě motocyklů

Všude kolem nás poslední dobou slyšíme slovo ekologie, Euro 6 a ochrana životního prostředí. Je to jakýsi boom moderní doby nebo je to s ovzduším skutečně tak na štíru, že vznikají už i nové projekty pro soutěže nadupaných motocyklů? Ať už se na celou bublinu ekologického smýšlení díváte jakkoli, jedno je jisté. Ti praví fanoušci mají další důvod slavit vítězství svých favoritů!


Tvůrci této soutěže se nesoustřeďují jen na testování nejmodernějších technologií známých i méně slavných výrobců motorek v praxi, ale chtějí také změřit jejich síly na závodním okruhu. Za čistší životní prostředí bude sledována i MotoGP, která bude v příštích měsících přísně sledována a následná analýza určí, ve kterých místech by soutěž mohla životní prostředí více šetřit.

V první soutěži MotoE se v příštím roce utkají jezdci z celé Evropy. Možných míst, kde se šampionát pojede je celkem pět. Máme velkou pravděpodobnost, že se právě první start uskuteční v Brně! Velkým lákadlem pro fanoušky bude kromě shlédnutí strhujících závodů také doprovodný program.

Další roky pak budou celosvětovou záležitostí, závodní víkend bude totožný s MotoGP. V pátek se pojedou tréninkové sekce, v sobotu kvalifikace a v neděli finální závod. Pro elektrické motorky bude kvůli dojezdu trať zkrácena na deset kol.

Účast slavných jezdců na prvním šampionátu zatím není známá. Pořadatelé čekají, kdo se z Moto 2, Moto 3 a MotoGP přihlásí a následně se sestaví kompletní startovací listina. Zástupci soutěže chtějí mít na prvním šampionátu zvučná jména jezdců s bohatými závodními zkušenostmi. Nechme se tedy překvapit, kdo všechno obsadí osmnáct závodních pozic.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here