Sportovně laděné Audi SQ5 ABT Sportsline má provokativní výraz

0
1484
Audi SQ5 ABT
Zdroj foto: quattrodaily.com

Německá společnost ABT Sportsline opět řádila! Pod ruku se jí dostal model Audi SQ5 s novou kompletní úpravu, která ve výsledku provokuje svým emotivním, supersportovním vzhledem.

ABT Sportsline Audi zkrátka miluje

Německá společnost ABS Sportsline se zabývá sportovní úpravou vozů. Před nedávnem se zaměřila na model Audi SQ5, pro který si připravila kompletní program úprav. Na výsledek se už podívejte sami!

První představení Audi SQ5 proběhlo v Detroitu

Audi SQ5 se poprvé představila na loňském detroitském autosalonu. Pod kapotou ukrývá zážehový šestiválec o objemu tří litrů TFSI s nejvyšším výkonem 260 kW, poháněný 354 koňmi a točivým momentem 500 N.m.

Německé společnosti ABT Sportsline tento skvost nesměl chybět v jejich repertoáru, proto si pro letošní rok připravila rozsáhlý program úprav.

Zdroj foto: quattrodaily.com

Nový motor

ABS Sportsline se podepisuje na navýšení výkonu o 53 kW, tedy na 313 kW, motor pak bude poháněn 425 koňskými silami. To je o 71 koňských sil víc, než u sériově vyráběného modelu. Úpravu dostala i karoserie, kde se objevil kompletně přepracovaný design předního nárazníku. Povšimnout si můžete změněných blatníků a prahů, uzavírající spodní díl zadního nárazníku. Nad zadním oknem je pak super sportovní spoiler, držící vůz pevně k zemi zvláště v ostrých zatáčkách.

Do Audi SQ5 ABT Sportsline dala společnost upravený třílitrový šestiválec s novou řídicí jednotkou a novým koncovým výfukovým systémem. Ten zvýší hodnotu točivého momentu na 550 N.m.

O dokonalý požitek z jízdy se postará přepracovaný podvozek s novým odpružením a nížením světlé výšky až o šedesát milimetrů. Vybrat si můžete rovněž z nových dvaceti až dvaadvaceti palcových kol z originální nabídky společnosti ABT Sportsline.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here