Historie automobilky Dacia

Historie automobilky Dacia | Rumunská automobilka Dacia v dnešní době již patří společnosti Renault. Její název je odvozen od státu rumunských předků Dácie. Jejich cílem je výroba moderních rodinných vozů, které jsou dostupné pro širokou veřejnost.

Dacia – historie

Dacia začala kopírováním Renaultu

Automobilka Dacia byla založena s pomocí Renaultu. Stalo se tak v roce 1966 a za dva roky byl dostaven výrobní areál. Tento areál má bohatou historii z doby 2. světové války, během níž se zde vyráběly letadla. Pod názvem Dacia 1100 se ukrývala upravená verze Renaultu 8. V roce 1970 začala výroba automobilů s názvem Dacia 1300. Poté došlo k přerušení spolupráce s automobilkou Renault. Stalo se tak v roce 1978. Nadále se však vyráběl model 1300, který byl založen na Renaultu 12. Došlo navíc také k jeho faceliftu. Později přišel model Dacia 200 a Dacia D6, jejíž základ byl v Renaultu Estafette. Přišly různé verze a modernější vzhled. Nadcházející modely již byly navrženy samostatně a nejednalo se tak jen o upravené verze Renaultů.

Odkoupení

V roce 1999 odkoupila automobilku Dacia společnost Renault. I dnes se však setkáváme s vozy Dacia. Stala se součástí produkce a i nadále představuje nové a nové vozy. Například známý Duster nebo Sandero.

Další informace ZDE:

Dacia

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?