Historie automobilky Dacia

Historie automobilky Dacia | Rumunská automobilka Dacia v dnešní době již patří společnosti Renault. Její název je odvozen od státu rumunských předků Dácie. Jejich cílem je výroba moderních rodinných vozů, které jsou dostupné pro širokou veřejnost.

Dacia – historie

Dacia začala kopírováním Renaultu

Automobilka Dacia byla založena s pomocí Renaultu. Stalo se tak v roce 1966 a za dva roky byl dostaven výrobní areál. Tento areál má bohatou historii z doby 2. světové války, během níž se zde vyráběly letadla. Pod názvem Dacia 1100 se ukrývala upravená verze Renaultu 8. V roce 1970 začala výroba automobilů s názvem Dacia 1300. Poté došlo k přerušení spolupráce s automobilkou Renault. Stalo se tak v roce 1978. Nadále se však vyráběl model 1300, který byl založen na Renaultu 12. Došlo navíc také k jeho faceliftu. Později přišel model Dacia 200 a Dacia D6, jejíž základ byl v Renaultu Estafette. Přišly různé verze a modernější vzhled. Nadcházející modely již byly navrženy samostatně a nejednalo se tak jen o upravené verze Renaultů.

Odkoupení

V roce 1999 odkoupila automobilku Dacia společnost Renault. I dnes se však setkáváme s vozy Dacia. Stala se součástí produkce a i nadále představuje nové a nové vozy. Například známý Duster nebo Sandero.

Další informace ZDE:

Dacia

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?