Nové Suzuki Jimny už bez maskování

0
709
suzuki jimny
Zdroj foto: autocar

Automobilka Suzuki oficiálně svou novinku Jimny zatím nepředstavila, ale už jsou k dispozici nejnovější snímky karoserie.

Suzuki Jimny konečně přichází s faceliftem

Japonská automobilka před časem ohlásila facelift svého dvacet let prodávaného modelu Jimny. Na jeho novou verzi se těší celý svět a konečně je tady. Ještě před oficiálním představením nám byly poskytnuty snímky, které odhalují kromě zadní části úplně vše. Jak se vám nový Jimny líbí?

Malý terénní vůz s mnoha funkcemi

Toto malé terénní vozítko už se prodává přes dvacet let a je velmi populární všude tam, kde se s těžkými SUV snadno uvízne. Nový Jimny potěší svými moderními vychytávkami, do vínku mu byla dána také svěží karosářská úprava.

Jimny se pochlubilo na snímcích ve slušivém žlutozeleném odstínu karoserie a už konečně ve své plné kráse, bez kamuflážské bandáže. Už dříve bylo možné na internetu shlédnout některé snímky stojícího Jimnyho například na parkovišti u jedné z japonských továren Suzuki. Automobilka prosáknutí fotografií na veřejnost dost možná považuje za dobrý marketingový trik a my mu za něj děkujeme!

suzuki jimny
Zdroj foto: autocar

Retro styl Jimnymu sluší

Nové fotografie nám poodhalují typické tvary Jimnyho, které navazují na tvary prvních modelů. V oblasti předních partií se vrací do minulosti, avšak v moderně pojatém provedení. Krabicovité řešení je IN, používá ho například také Mercedes-Benz u třídy G. Typický je pro Jimnyho také jeden pár dveří.

Ostré hrany budou hrát velkou dominantu i v interiéru. Přísné linie tvarového řešení palubní desky vyvolají v řidiči nostalgické vzpomínky na osmdesátá léta. Historii však rozbourají moderní prvky, jako je velká barevná obrazovka multimediálního systému, nově jsou použity i boční i hlavové airbagy.

suzuki jimny
Zdroj foto: autocar

Terénní vůz jak se patří

Ideální terénní vlastnosti zůstaly Jimnymu z předchozí generace, ze kterého volně navazuje na nové schopnosti. Jimny je vyvíjen na základě požadavků a zkušeností zákazníků. Jízdní vlastnosti se pak skvěle zúročí na nezpevněných cestách.

Automobilu zůstal žebřinový rám, redukční převodovka i pohon všech kol. O nové motorizaci se zatím může jen spekulovat, nejvíce se diskutuje o přeplňovaném tříválci. K dispozici by měl být také čtyřválec 1,2 litru a snad se dočkáme i mildhybridní verze.

Oficiální představení v říjnu

Oficiální představení nového Suzuki Jimny má proběhnout během říjnového autosalonu v Tokiu. V Evropě bychom se mohli dočkat na nové vozy už v prvním čtvrtletí příštího roku, jde ovšem zatím jen o nepotvrzené plány.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here