Pneumatiky Michelin pro rychlost +480 km/h!

0
468
michelin
Zdroj foto: bmwblog.com

Nová pneumatika od Michelinu má pokořit magickou hranici a to 482,8 km/h. Konečně budou moci výrobci nejrychlejších vozů testovat své novinky!

Automobilky se předhání v nejrychlejších vozech. K čemu jsou ale rychlá auta, když si s rychlostí neporadí pneumatiky? Naštěstí tu je Michelin, který vyvíjí nové pneumatiky, jenž mají zvládnout rychlost více jak 480 km/h. Magickou hranici 482,8 km/h dají možnost pokořit novému rekordu na silnici. Které auto se nakonec stane držitelem nového rekordu? To se necháme překvapit, ale až potom, co se dostanou do prodeje nové pneumatiky, které novou rychlost zvládnou.

Firma Michelin vyvíjí pneumatiky, které si s přehledem poradí s teplem, které se v pneumatikách tvoří při odvalování a kde se akumuluje. Také si musí poradit s opotřebením a odstředivou silou. Pneumatiky musí zvládnout takovou rychlost několikrát za sebou po několik minut. Rekordy se totiž jedou na trati vícekrát za sebou kvůli vyloučení vlivu větru. „Klepeme na dveře rychlosti 300 mph,” říká Eric Schmedding, produktový manažer pro vlastní vývoj společnosti Michelin.

Michelin – Nové možnosti od pro pokoření rekordu

Pokud budou chtít výrobci automobilů se svými super sportovními vozy pokořit nový rekord, musí počkat na dokončení vývoje nových pneumatik. Prvním adeptem je Hennessey s modelem Venom F5. „Dostat se na 300 mph je naším cílem,” říká John Hennessey. Hennessey je zakladatelem texaské automobilky se stejným názvem. „Jsou důležité pro naši společnost, pro naši rodinu i naše zákazníky.” Dalším adeptem na pokoření rekordu je Koenigsegg. “Agera RS bude nahrazena novým vozem, pravděpodobně na ženevském autosalonu v příštím roce. Dosáhne tří set mil v hodině? To uvidíme,” nechal se slyšet Steven Wade, šéf komunikací u Koenigseggu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here