Dejte si pozor na nové radary na D1

0
1271

 

Další kolo modernizace nejvytíženější české dálnice, D1, opět přináší nová místa s měřenými úseky. Do radarů ŘSD investuje 1,8 mil. korun.

Úseková měření už jsou tradicí

Ani letos se řidiči neobejdou bez omezení na dálnici D1. A aby toho nebylo málo, Ředitelství silnic a dálnic pro všechny hříšníky připravila past v podobě úsekového měření v místech zúžení a snížené povolené rychlosti.

Dálnice se opět po zimních měsících začíná modernizovat a ŘSD už pro jednotlivé úseky vypsalo objednávku na zjištění nových radarů a provádění měření rychlosti. Letošní měřící akce vyjde ŘSD na neuvěřitelných 1,8 milionu korun.

Kontroly jsou nutné

Všichni dobře víme, jak nepříjemná jsou omezení na dálnicích, které se vlečou i desítky kilometrů. Ve vytížených časech navíc dochází ke kolonám, které řidiče zdrží i o několik desítek korun. Překračování rychlosti se však na zúžených místech dálnice nedoporučuje. „Důvodem pro instalaci radarů je zvýšení bezpečnost řidičů, našich zaměstnanců a pracovníků zhotovitele, kdy je třeba v rámci stavby dodržovat sníženou rychlost 80 km/h,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký pro web zdopravy.cz.

Letos budou opravy na D1 nejsilnější

Nové kolo modernizace přinese ještě větší omezení, než tomu bylo doposud. Do roku 2021 chce totiž ŘSD stihnout kompletní modernizaci nechvalně známé a nejvytíženější dálnice D1, a proto musí silničáři pracovat ještě intenzivněji, než doposud. Letos se má podle plánu opravit dalších 71 kilometrů dálnice.

Na D1 se očekává větší zdržení a hustější provoz, než tomu bylo doposud. Kde přesně bude měření probíhat, zatím není jasné. Už dopředu víme, že data s překročenými hodnotami poputují na policii a přestupky vyřeší místně příslušné obce s rozšířenou působností.

Od začátku března se řidiči potýkají s omezením na úseku Mirošovice  Hvězdonice a začalo se také už s modernizací dálnice na úseku Soutice – Lekt. Rozjede se také oprava na úsecích Koberovice – Humpolec (km 81 – 90), Velký Beranov – Měřín (119 – 134), Velké Meziříčí západ – Velké Meziříčí východ (141 – 146) a Devět Křížů – Ostrovačice (168 – 178).

Dálnice mezi úsekem Humpolec a Větrný Jeníkov stále čeká na dokončení oprav. Zde se plánuje kontrola stavu a s největší pravděpodobností bude vypsán další zhotovitel, který naváže na předchozí opravy a práci na silnici konečně dokončí.

Věděli jste, že podle statistik za uplynulé roky nedodržuje rychlost v omezeních přibližně 3% řidičů?

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here