Bunda pro cyklisty od Fordu: I na kole buďte v bezpečí!

0
476
bunda
Zdroj foto: fordeurope.blogspot.com

Cyklisté jsou často na silnicích vystaveni nebezpečím, které mohou mít fatální následky. Ford se specializoval na bezpečnost cyklistů a vyvinul speciální bezpečnostní bundu. A je slušivá!

I cyklisté musí být v bezpečí

Nejohroženější skupinou na silnici jsou bezesporu cyklisté, kteří se často po střetu s jedoucím vozem dostanou do života ohrožující situace. Nejčastější příčina střetu vozu s cyklistou je ten, že cyklista není dostatečně vidět. Ford se snaží zabránit střetu vozů s cyklisty všemi způsoby, do svých vozů instaluje nové bezpečnostní asistenty, kteří rozpoznají překážky na silnicích, vyvíjí kapoty svých vozů tak, aby při srážce došlo k co nejmenším zraněním. To ale není všechno. Společnost se zaměřila také přímo na cyklisty, pro které vyvinula speciální bundu, mající zvýšit bezpečnost díky mnoha bezpečnostním prvkům.

cyklista
Zdroj foto: fordeurope.blogspot.com

Ford Smart Mobility Team

Společnost Ford se už dávno nezaměřuje na vývoj bezpečnosti ve svých vozech. Vyvíjí nové technologie, které jsou použity ve speciálních koloběžkách, Ford dokonce vyvinul bezpečné přechody pro chodce. Nyní přišel s revoluční novinkou, bundou pro cyklisty.

Bunda je například vybavená světly na rukávech a lemech bundy. Cyklistu tak řidiči uvidí osvětleného nejen zezadu, ale také z boku, navíc je silueta cyklisty díky světlům na rukávech dobře zvýrazněna za kterékoli situace, tudíž má řidič dostatečnou představu o tom, jak dostatečný odstup si od cyklisty musí nechat a uzpůsobit tak svůj styl jízdy. Světla na rukávech navíc reagují na zvednutí ruky. Změní intenzitu a barvu, takže je lépe vidět gesto pro odbočení.

cyklista
Zdroj foto: fordeurope.blogspot.com

Zadní světla fungují jako brzdová

Zadní světla fungují na stejném principu. Zvýšení intenzity nastane při brzdění cyklisty. Promění se tak v brzdová světla, podobně jako mají motocykly. Jak zařízení funguje? Bunda se dá propojit s mobilním telefonem. Senzory tak dokážou zachytit brzdění a následně informaci předají do světel. Prodleva je téměř okamžitá. Ford pro cyklisty také vyvinul speciální sluchátka, fungující na bázi navigace. V rukávech je zabudované i vibrační zařízení, dávající cyklistovi signál, kam má jet.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here