Škoda Kodiaq GT je novým kupé pro čínský trh! Přijde i do Čech?

0
839
Zdroj foto: statitup.sk

Jeden z nejúspěšnějších modelů mladoboleslavské automobilky, Škoda Kodiaq, dostal podobu kupé. Model je vidět na nových snímcích Kodiaqu GT a je zatím v prodej pouze pro čínský trh.

Shanghai-Volkswagen se chlubí svým neotřelým kupé

SUV kupé se stává stále častěji oblíbenějším modelem v segmentu vyšších tříd vozů. Není proto divu, že i Škoda chystá pro své zákazníky svěží varianty svých modelů. Jako první se dočkal kupé oblíbený Kodiaq. Označen je písmeny GT a představuje ho čínská společnost Shanghai-Volkswagen.

Nová sportovnější karoserie Škoda Kodiaq GT

Škoda Kodiaq GT je na snímcích do B sloupku totožný s běžným Kodiaqem. Směrem dozadu pak disponuje zcela novou karoserií. Snížená linie střechy působí velmi svěžím dojmem, rozměrnější zadní dveře pak napoví, že jde o Kupé. zadní část je oproti běžnému Kodiaqu členitější. Ozvláštněna je výrazným zadním spoilerem na víku zavazadelníku.

Zdroj foto: statitup.sk

Vcelku uspokojivé rozměry

Kodiaq GT bude nabízen pouze v pětimístné verzi. Délka 4 634 milimetrů je o necelých 70 milimetrů menší než u běžného Kodiaqu. Užší je o jeden milimetr a to s rozměry 1 883 milimetrů a nižší je o šest milimetrů s celkovými rozměry 1 649 milimetrů. Rozvorové rozměry jsou totožné, činí 2 791 milimetrů.

Vcelku jednoduchá motorizace

Pro čínský trh je nabízen Kodiaq GT s jediným motorem. Dvoulitr TSI o výkonu 136 kW, komunikuje s dvouspojkovým sedmistupňovým automatem. Klasická verze pohání přední nápravu. Dražší varianta pak roztáčí všechna čtyři kola. Pro čínský trh je uvedena cena 220 000 juanů, v přepočtu je to necelých 728 000 korun. Jestli se Kodiaq GT dostane na evropský, potažmo český trh, zatím není jasné.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here