Odemkněte si své BMW přes smartphone

0
1408
BMW otevírání přes smartphone
Zdroj foto: news.softpedia.com

Nebaví vás neustále hledat klíčky od auta po kapsách nebo v kabelce? Pak právě pro vás už v červenci chystá BMW skvělou vychytávku. Odemykání vozu pomocí mobilního telefonu, který máte po ruce (téměř) vždy.

Odemykání a nastartování auta pomocí mobilního telefonu

Německá automobilka BMW cílí v poslední době především na komfort a uživatelsky přívětivé technologie. Svým zákazníkům chce být zase o něco blíže a tak vynalezla skvělou aplikaci, díky které budete moci odemknout a nastartovat svůj vůz. S touto zprávou přišli zástupci BMW na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

BMW Digital Key je klíčem ke všemu

BMW Digital Key je název aplikace, kterou by si všichni fanoušci a majitelé vozů BMW měli co nejdříve zapamatovat. Až se budete blížit ke svému vozu s mobilním telefonem v ruce, stačí přepnout právě na tuto aplikaci, která vám vůz odemkne a po pohodlném usednutí za volant vůz také nastartuje za pomoci přihrádky pro bezdrátové dobíjení Wireless Charging Pad. Virtuální klíč navíc může dostat pět dalších osob, s nimiž chcete sdílet svůj vůz.

Zdroj foto: news.softpedia.com

Jak aplikaci stáhnout

Až bude po oficiálním uvedení na trh novinka vypuštěna do světa internetu, pak si budete moci pro začátek stáhnout Digital Key do svého chytrého telefonu prostřednictvím BMW Connected, pokud jste majiteli chytrého telefonu Samsung s funkcí NFC.

Vozy BMW už v současnosti nabízejí plánování tras pomocí chytrých telefonů, Google Assistant, Amazon Alexa nebo chytrých hodinek Apple Watch ještě před tím, než nastoupíte do auta. Pak už stačí spárovat funkce, jako je přístup k mailům přes Microsoft 360 nebo schopnost importovat adresu do navigace vozu.

Automobilka prolíná jednotlivé funkce, které fungují zásadně pomocí mobilního připojení. Touto cestou cílí na nové zákazníky. BMW navíc už nyní plánuje autonomní řízení, které se bez mobilního připojení zkrátka neobejde. Je otázkou času, kdy se pomocí systému eSIM registruje auto do vaší telefonní smlouvy, což umožní celou řadu nových funkcí.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here