Audi chystá další elektrické SUV

0
474
Zdroj foto: autoweek.com

Automobilka Audi chystá další novinku v podobě elektrického SUV. Bude menšího vzrůstu a seznámit nás s ním má značka už během několika týdnů!

Audi láká na sportovně užitkové vozy

Audi v polovině letošního listopadu představila svůj první sportovně užitkový vůz Audi E-tron a už si pro své fanoušky chystá další novinku. Ta se má představit už brzy, během několika týdnů a podle dostupných informací bude menší než dříve představený e-tron.

Základ tvoří platforma MEB

Pro nový elektrický sportovně užitkový vůz s elektrickým pohonem bude použitá platforma MEB, která se používá pro crossovery Q2 a Q3. Protože se podobně navržené vozy těší velké oblibě, už nyní si troufáme říci, že novinka se bude rovněž těšit velkých prodejních úspěchů. Zvláště, když jde o elektromobil.

Auto takové kategorie je přesně to, co lidé v nejbližších letech budou vyhledávat. Pokud se koncept představí už na začátku roku, předpokládáme, že se do prodeje dostane už letos.

Menší elektrický crossover zatím nemá oficiální název, ale co víme s jistotou je fakt, že bude postavený hned vedle E-tronu a již chystaného E-tronu Sportback. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na již plánované Audi E-tron GT, který nám značka nedávno naservírovala v podobě konceptu.

K zatím nepojmenované novince šéfdesignér Marc Lichte říká, že vybrané vzhledové prvky bude mít novinka a Audi E-tron GT společné. Velkou zajímavostí je i to, že automobilka Audi stavěla doposud své elektromobily na různých základech. Přičemž u elektrického SUV – E-tron Sportback využívají modulární platformu MLB. E-tron GT bude postavený na moderní platformě J1, který bude sdílet s elektromobilem od Porsche, Taycan.

Moderní platforma MEB

Pro městský, doposud nepojmenovaný crossover, bude použita platforma MEB. To znamená, že bychom se mohli dočkat příznivých pořizovacích nákladů už v samotném začátku prodeje. Protože platforma MEB je použita napříč všech modelů všemi značkami, dostává se cenově na hranici totožnou s dieselovými agregáty. Navíc chce automobilka Audi do roku 2025 uvést 12 výhradně elektrických modelů, sedm by jich mělo být v karosářské verzi SUV.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here