Ženeva 2018: Škoda má seznam vystavovaných modelů

0
743
Škoda Vision X
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Mladoboleslavská automobilka představila kompletní seznam vystavovaných modelů na svém ženevském stánku a prozradila novinky, týkající se motorizace.

Autosalon v Ženevě se nezadržitelně blíží a tak se i naše mladoboleslavská automobilka pečlivě připravuje na výčet novinek, kterými se zde pochlubí. V tiskové zprávě uvedla vozy, které budeme moci shlédnout na tamním výstavišti a poodhalila informace o inovacích.

Těšme se na studii VISION X

Škoda auto to s rozšiřováním svých modelů myslí opravdu vážně. Nedávno jsme se mohli setkat ve Frankfurtu nad Mohanem se studií většího SUV Vision E, na ženevském autosalonu bude k vidění menší městský crossover Vision X.

K vidění bude také faceliftovaná Fabia, nově jen se zážehovými tříválci pod kapotou. Diváci si budou moci konečně prohlédnout nový exteriér, ozvláštněný o LED světlomety vpředu i vzadu. Budou také odhaleny veškeré informace k novým asistenčním systémům.

Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Kodiaq Laurin & Klement

Nedávno jsme vás informovali o tom, že na ženevském autosalonu bude k vidění také nejluxusnější verze Kodiaqu s názvem Laurin & Klement, které Škoda používá pro své vlajkové lodě. Největší SUV bude obuté do devatenáctipalcových kol z lehkých slitin, chromovanou maskou chladiče a specificky upravenými nárazníky.

Nová motorizace pro další modely

I Škoda Superb dostane nový, ekologický motor 2,0 TSI o výkonu 200 kW. Octavia RS bude mít paket Challenger Plus. Změny nastanou jak v exteriéru, tak pod kapotou, kde bude motor posílen na 180 kW a získá aktivní lamelový diferenciál VAQ. RS opouští motorizace se 169 kW.

Podle tiskové informace se Škoda zaměřuje na modernizaci přístrojového panelu, který jako první získá Karoq. Objevil se už ale i v ceníku Kodiaqu a Octavie. Tiskovka hlásí informace, že novinku získá i vlajková loď Superb.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here