Je tu nová generace BMW X4

0
1480
BMW X4
Zdroj foto: carwow.co.uk

A spolu s ní jsou v nabídce nově dvě verze Performance. BMW X4 snížila hmotnost a je sportovnější.

Německá automobilka stále častěji sází na sportovně laděné SUV. Výjimkou není ani dlouho očekávaná generace BMW X4. (vycházející pouhé čtyři roky od svého prvního předchůdce) Ta svým zákazníkům nabídne dvě varianty Performance v benzinové verzi M40i o výkonu 265 kW a dieselové M40d o výkonu 240 kW.

Koncept nového BMW X4 vychází od svého povedeného předchůdce, kterého se prodalo více jak 200 tisíc kusů. Automobilka umožňuje zákazníkům úpravu designu dle vlastních představ a to díky výběru modelových verzí xLine, M Sport X a M Sport nebo jednotlivými prvky BMW Individual.

Pestrá nabídka motorizace

Nabídka z pěti jednotek je spárována s osmistupňovým automatem a pohonem na všechna kola. Benzinové motory jsou ve verzi dvou dvoulitrových čtyřválců xDrive20i se 135 kW a xDrive30i se 185 kW s vysokotlakým přímým vstřikováním paliva.

Zdroj foto: carwow.co.uk

Diesely jsou ve verzi dvou čtyřválců xDrive20d se 140 kW a biturbo xDrive25d se 170, které doplňuje šestiválec M Performance. Konstrukčně je vůz vyroben z hliníku a vysokopevnostní ocele, které pomohly ke snížení hmotnosti o 50 kg.

Bohatá příplatková výbava

Vybrat si můžete z aktivní ventilace sedadel, třízónové automatické klimatizace se samostatným nastavením teploty pro zadní sedadla, panoramatickou střechou s dvoudílným proskleným povrchem včetně clony, v obou případech elektricky ovládaných nebo paket Ambient Air, čistící interiér pomocí ionizace, který vůz provoní jednou z osmi vůní.

O pohodovou jízdu se postarají jízdní asistenti, na přání si můžete vybrat například adaptivní tempomat se start&go, vůz si ohlídá dopravní značky a upozorní vás na vozy jedoucí v mrtvém úhlu. Nechybí parkovací asistent a upozorní vás při příjezdu na hlavní silnici.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here