Co nabídne Alfa Romeo na ženevském autosalonu

0
906
Ženeva, Alfa Romeo
Zdroj foto: topgear.nl

Autosalon v Ženevě je doslova za dveřmi a automobilky se už nyní předhánění, co nabídnou návštěvníkům. Nebyla by to Alfa Romeo, aby nenabídla super sportovní vozy.

Nechte se unést speciálními verzemi

Podle tiskového prohlášení automobilky Alfy Romeo se na autosalonu v Ženevě můžeme těšit na upravené verze již stávajících modelů.

K vidění bude dvojice Stelvio Quadrifoglio NRING a Giulia Quadrifoglio NRING, které se dostaly do podvědomí díky velkým úspěchům na slavné Severní smyčce Nürburgringu. Stelvio od loňského roku vládne kategorii SUV s časem 7:51,7. Giulia QV zase najela v roce 2016 nejlepší čas 7:32 a stala se nejrychlejším vozem v kategorii sedan.

Zdroj foto: topgear.nl

Limitovaná edice na počet výročí založení automobilky

Alfa Romeo na počest 108 výročí založení automobilky, vyrobí od každého vozu právě 108 exemplářů. Každý vůz bude mít karbonovou plaketu s výrobním číslem, umístěnou na palubní desce. Karbon bude použit i na jiných místech, jako jsou vnější zpětná zrcátka či karbonový znak na přídi a dalších detailech uvnitř i zvenku. Auta budou lakována originálním šedým odstínem Circuito. Podle automobilky se vozy stanou sběratelskou edicí pro největší fanoušky značky. Bohatá výbava zahrnuje sportovní sedadla Sparco, hudební systém Harman Kardon a navigaci Alfa Connect 3D.

Emoce podporované živlem pod kapotou

O pohon se postará 2,9 litrový V6 twin – turbo s výkonem 375 kW a točivým momentem 600 N. m. Giulie QV je kombinována s osmistupňovým automatem, Stelvio QV bude mít pohon všech kol.

Kromě Giulie a Stelvia bude vyrobeno také 108 kusů sportovního 4C. Kupé ve verzi Competizione bude mít červeně lakované brzdové třmeny. Tmavá kola, vyrobená přesně pro tuto edici a výfukový systém Akrapovič budou stylisticky typické právě pro limitovanou edici, stejně tak jako čalounění v kombinaci kůže a mikrovlákna s červeným prošíváním nebo hliníkovou plaketu s výrobním číslem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here