Volvo ukáže nové S60 na ženevském autosalonu a poodhalí V60

0
812
Volvo V60
Zdroj foto: whatcar.com

Dlouho čekávané Volvo S60 se poodhalilo prostřednictvím uniklých snímků z továrny a následně jej automobilka ukázala na oficiálních snímcích včetně technických parametrů. Naživo jej uvidíme v Ženevě.

Volvo S60 bude v prodeji od léta

Volvo chystá pro letošní ženevský autosalon i další novinky. Podle senior viceprezidenta automobilky Lexe Kerssemakerse, se plánuje pro letošní rok také představení sedanu S60, na které si ještě pár měsíců počkáme a to konkrétně do léta, kde se poprvé ukáže v Jižní Karolíně.

Viceprezident informoval o další plánované novice, V60 Cross Country. Podle odhadů půjde o zmenšenou verzi jeho následovníka Volva V90, tedy oplastovaný model s vyšší světlou výškou a upraveným podvozkem SPA pro komfortní jízdu po nezpevněném povrchu. Tato platforma bude zcela jistě komunikovat s pohonem všech čtyř kol a následně i novými pohonnými jednotkami.

Zdroj foto: whatcar.com

Bezpečnost hraje u Volva hlavní roli

Automobilka do svých vozů implementuje ty nejnovější bezpečnostní asistenty. Nebude tomu jinak ani u nového V60, kde už ve standardu nám bude nabídnuto například City Safety with Autobrake, kdy vůz sám zastaví při hrozící kolizi. Systém automaticky rozpozná chodce, cyklisty i větší zvířata. Součástí bezpečnostní nabídky je také asistent Pilot Assist, který zrychluje a brzdí zcela sám na dobře označených silnicích a dálnicích až do rychlosti 130 km/h.

Automobilka cílí na všechny zákazníky, a proto nabízí komfortní balíček pronájmu prostřednictvím své nové služby, kdy si paušálním poplatkem hradíte pouze pronájem vozu, o ostatní, jako jsou servisy apod. se již dále nestaráte.

Silnější motorizace bude mít dvoulitrový diesel s výkonem 110 kW a 320 N.m. Silnější motorizace pak nabídne 140 kW a 400 N.m. točivého momentu. Benzinové agregáty budou v této nabídce pravděpodobně s výkonem 228 kW a točivým momentem 400 N. m. Volvo také připravuje dvě verze s hybridním pohonem, slabší motor disponuje 251 kW a ujede 45 km na elektřinu. Druhá, silnější verze má 288 kW a rovněž ujede přibližně 45 km čistě na elektřinu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here