Vaše auto může vypadat lépe a být lépe chráněno s ofuky oken nebo s deflektorem přední kapoty

0
174
Zdroj foto: Potashev Aleksandr / Shutterstock.com

Ke svému plechovému miláčkovi si můžete dokoupit nejrůznější příslušenství, které vám zkrátka zpříjemní jeho používání. Zároveň zvýší ochranu vozu a zlepší komfort řidiče. Jako bonus řada autodoplňků také dokáže vylepšit vzhled auta. Pojďme se podívat na některé takové praktické příslušenství, které by se vám mohlo hodit.

Snadnější větrání i za nepřízně počasí

Pojďme nejprve k tomu, co vám dokáže opravdu efektivně zpříjemnit používání vozu. Také rádi v autě větráte? Ne vždy je ale možno větrat zcela bez problémů. Typicky je to tehdy, pokud prší, případně sněží a celkově není úplně ideální počasí. Vy ale chcete vyvětrat, protože potřebujete odmlžit okna, případně chcete vyvětrat cigaretový kouř. Tady vám rozhodně dokáží pomoci ofuky oken, které působí hned v několika směrech. Lepšího komfortu při větrání dosáhnete díky:

  • Usměrnění proudění vzduchu
  • Ochraně před nepřízní počasí

Jedno s druhým v podstatě souvisí, protože díky usměrnění proudění vzduchu můžete větrat i pokud třeba právě trochu prší. Ofuky se vyrábějí z bezpečnostního plastu, takže nepředstavují bezpečnostní riziko, kromě toho jsou z kouřových materiálů, což snižuje propustnost UV záření, a tak vám pomáhají proti sluníčku ze strany. Zde není instalována od výrobce vozu žádná clona, takže ofuky jsou v podstatě i dodatečným bezpečnostním prvkem. Každý motorista totiž ví, že oslnění sluncem je nepříjemné a může se stát i jednou z příčin dopravní nehody.

Chraňte vůz před kamínky

Důležité je určitě chránit nejen sebe, ale také náš vůz před nepříznivými vlivy zvenčí. Mezi takové nepříjemnosti patří třeba odletující kamínky od ostatních automobilů. Tady se hodí deflektor přední kapoty, který zabraňuje nadměrnému ostřelování kamínky nebo přilepování hmyzu. Kapota tak bude více chráněna a v případě hmyzu si rozhodně usnadníte práci při čištění.

——————Komerční článek——————

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here