Je strašákem každého motoristy. Generálka motoru ale nemusí být procházka peklem

0
136
Zdroj foto: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Každý si tak nějak myslíme, nebo jednoduše doufáme, že generální opravu motoru nebudeme nikdy potřebovat. Motory jsou dnes vysoce spolehlivá zařízení, která toho vydrží opravdu hodně. Pokud nemáte motor se známými dětskými problémy, je prakticky nezničitelný a přežije celé auto. O generální opravě motoru tak drtivá většina řidičů slyšela spíše z doslechu, než že by to znala z vlastní zkušenosti. Někde vzadu ale máme vždy určité pochybnosti, co když se právě toto bude někdy týkat i nás.

Pomohou vám specialisté

Ačkoliv jsou motory konstruovány tak, že vydržím opravdu mnoho, ke generální opravě motoru se můžeme dopracovat zejména při nesprávné údržbě. Typicky je to tehdy, pokud se zanedbávají servisní prohlídky, zanedbává se pravidelná výměna některých dílů, které podléhají opotřebení, typicky rozvodů. Někdy to ale nemusí být kvůli zanedbanému servisu, jednoduše koupíme auto z druhé ruky a dříve než stihne jakoukoliv údržbu realizovat, dojde ke katastrofě, protože předchozí majitel se o auto nestaral. V takovém případě je potřeba se obrátit na specialisty, pro které je generální oprava motoru každodenním chlebem. Díky tomu budete mít jistotu, že je vaše auto v dobrých rukou. Kvalitní servis, který se specializuje na motory a jejich opravy vám mj. nabídne:

  • Opravu motoru
  • Výkup motoru
  • Prodej motoru

Pokud se například rozhodnete, že budete chtít pořídit motor repasovaný a nebudete řešit opravu stávajícího, můžete si dokonce nechat poslat celý motor kurýrem v rámci republiky. U specialistů můžete zakoupit také jednotlivé části motoru, jako je hlava motoru nebo blok motoru.

Generální oprava motoru znamená prakticky nový motor

Jestliže svěříte GO motoru skutečným odborníkům, kteří motor dokonale rozloží a vymění všechny nutné díly a následně jej složí do původního stavu, získáte motor, který bude běžet jako za svých mladých let. A to přesto, že už má opravdu hodně najeto. Repasovaný motor tak zároveň znamená zvýšení spolehlivosti vašeho vozu. Pokud už tedy na GO motoru dojde, má to svým způsobem i své světlé stránky.

—————–Komerční článek—————-

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here