Toyota Land Cruiser 150 má vábivější interiér

0
1059
Toyota Land Cruiser 150
Zdroj foto: autoevolution.com

Menší řada off-foadů od Toyoty s názvem Land Cruiser 150 se vyrábí už dlouhých osm let. Teď přišlo omlazení a vše nasvědčuje tomu, že Toyota chce své zákazníky rozmazlovat pohodlným a vzhledově lákavějším interiérem.

Land Cruiser 150 postihla už druhá modernizace

Osm let je dlouhá doba k tomu, aby se vozy pravidelně modernizovaly. Třeba právě proto prošel Land Cruiser 150 už druhou modernizací. První prošel v roce 2013, která se příliš nelišila od své čínské verze.

Letošní proměna má poněkud razantnější charakter, už při prvním pohledu na Land Cruiser 150. Má mohutnou příď s chromovanou lomenou maskou chladiče. Ta čítá stále pět svisle vodorovných lišt jako její předchůdce, ale v mnohem širší a robustnější podobě.

Zdroj foto: autoevolution.com

Denní LED diody jsou usazeny do moderně pojatých hlavních světlometů, umístěny jsou v jejich spodní části. Změny se dočkaly i mlhovky, tvoří teď jakýsi hranatý tvar, s moderním chromovaným rámováním. Kapota má nově výraznou prohlubeň přesně uprostřed.

Zadní reflektory s brzdovými LED diodami vystupují do karoserie a připomínají tak dílo ze scifi filmu. Facelift vůz nafoukl o šest centimetrů do délky.

Svou premiéru si automobil odbil na výstavě ve Frankfurtu. Pod kapotou se ukrývá 2,76 litrový turbodiesel 4D s nezměněnými 130 kw a šestistupňovou automatickou převodovkou komunikuje při 450 N.m, manuální převodovka pak reaguje při nižších 420 N.m. Maximální udávaná rychlost Land Cruiseru 150 je 175 km/h, přičemž se z nuly na sto dostane za 12,1 sekundy, pokud máte automat. Kombinovaná spotřeba nafty je 7,4 l/100 km.

Zdroj foto: autoevolution.com

Slibná výbava asistentů

Asistenční balíček Safety Sence varuje před možnou kolizí chodců, upozorní na další hrozící nebezpečí či bezprostřední srážkou. Má adaptivní tempomat, senzor pro udržování v jízdním pruhu nebo automatická světla. Vůz si ohlídá i mrtvý úhel.

Intuitivní a konečně moderní interiér

Na palubní desce máme mnohem méně tlačítek, přibyla dotyková barevná obrazovka informačního systému Touch 2. Kabina je k dostání v barvách černé, béžové a v kombinaci hnědé a černé. Dřevěné obložení má barvu tmavě nebo světle hnědou.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here